Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe informacje na temat End of Nations, strategii przekształconej w grę MOBA

Opublikowano pierwsze screeny z nowej wersji.

Trion Worlds ponownie uruchomiło testowe serwery End of Nations. Przypomnijmy: w ostatni piątek ogłoszono, że producent zdecydował się przekształcić planowaną strategię na grę z gatunku MOBA, w stylu League of Legends czy Dota 2.

Gracze biorący udział w testach dostrzegą, że znacznie zmniejszono drużyny - teraz liczą od dwóch do czterech graczy. Usprawniono balans rozgrywki, dodano więcej celów do wykonania. Większy nacisk położono na umiejętności specjalne dowódców, wprowadzono też cztery klasy postaci do wyboru.

Zgodnie z założeniami gatunku, podczas meczu prowadzone postacie zdobywają doświadczenie, awansując na kolejne poziomy wtajemniczenia, co wiąże się z nowymi umiejętnościami. Proces powtarzamy w każdej kolejnej potyczce.

„Otrzymaliśmy wiele pozytywnych wskazówek po ostatniej fazie testów alpha oraz beta i zdecydowaliśmy się wprowadzić je w grze, koncentrując się na kluczowych elementach: taktycznej walce, rozgrywce meczowej i znacznie ulepszonych bohaterach” - napisał Scot Lane, producent wykonawczy End of Nations. „Jesteśmy przekonani, że mamy tytuł, na który czekali nasi fani: potężną, taktyczną grę, którą pokochają zwolennicy produkcji wojennych i strategicznych.”

Zapisy do testów trwają na oficjalnej stronie gry.

Gatunek MOBA (albo ARTS) to drużynowa hybryda gry akcji i strategii czasu rzeczywistego. W rozgrywce biorą udział dwie drużyny. Celem jest najczęściej zniszczenie głównej budowli kryjącej się w głębi bazy drużyny przeciwnej.

Poniżej pierwsze screeny z nowej wersji gry:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze