Skip to main content

Nowa odsłona serii Gears of War znajduje się nadal w fazie projektowania

Sto dni produkcji.

Najnowsza odsłona serii Gears of War od Black Tusk Studios nie ukaże się zbyt szybko - prace trwają od około stu dni, a tytuł znajduje się ciągle w fazie planowania i prototypowania.

Szef studia - Rod Fergusson - mówił o postępach w podcaście, gdzie przyznał także, że twórcy nie zamierzają ślepo podążać za kanonem fabularnym serii.

Jeden ze słuchaczy zapytał, czy deweloperzy będą trzymać się historii z poprzednich odsłon serii i komiksów (dzięki, IGN).

- Tak, najlepiej jak się da - odparł menedżer. - Uważam jednak, że rozrywka jest ważniejsza niż kanon. Nie twierdzę, że zamierzam celowo burzyć wcześniejszą fabułę, ale stojąc przed wyborem, wybiorę rozrywkę kosztem poprzednich gier i komiksów.

Fergusson przedstawił także jedną z grafik koncepcyjnych. Jak widać poniżej, całość jest wyraźna i jasno przedstawia obierany przez twórców kierunek.

Seria Gears of War trafiła do Black Tusk Studios w styczniu tego roku, po wykupieniu licencji przez Microsoft. Za wcześniejsze odsłony odpowiadało Epic Games. Możliwe, że materiały z nowej części zobaczymy na targach E3, ale w obliczu tak wczesnego etapu produkcji jest to mało prawdopodobne.

Read this next