Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nioh - walka z bossem: Onryoki

Starcie na statku.

Boss w pierwszej właściwej misji fabularnej to całkiem spore wyzwanie. Gdy dotrzesz przez wioskę nad brzeg, pamiętaj, by pójść w prawo i odblokować skrót do kapliczki. Przyda się, gdy zginiesz.

Przed walką upewnij się także, że dokładnie przeszukałeś wioskę, zebrałeś przedmioty i pokonałeś wrogów. Jeżeli masz niewydane punkty amrity, wydaj je przy kapliczce i zwiększ poziom bohatera.


Zobacz: Nioh - poradnik i najlepsze wskazówki


Przed walką upewnij się także, że dokładnie przeszukałeś wioskę, zebrałeś przedmioty i pokonałeś wrogów. Jeżeli masz niewydane punkty amrity, wydaj je przy kapliczce i zwiększ poziom bohatera.

Walka z demonem Onryoki rozpocznie się, gdy wejdziesz na molo i podejdziesz do statku.


Faza pierwsza

Po wprowadzającej scence, ukazującej pięknego Onryoki, od razu znajdziesz się naprzeciwko wroga. Jesteś w ładowni okrętu, gdzie jest trochę ciasno. Można poczuć lekką klaustrofobię.

Wbrew pozorom, najlepszą taktyką w pierwszej fazie jest trzymanie się jak najbliżej bossa i trzymanie się jego pleców. Ważny jest też refleks, by w porę blokować uderzenia.

Na początku walki Onryoki stosuje parę różnych ataków:

  • Uderzenie dwoma kulami jednocześnie
  • Uderzenie jedną, a później drugą kulą przed siebie
  • Uderzenie kulą do tyłu
  • Atak kręcącymi się dookoła bossa kulami

Jeżeli będziesz stale za bossem, powinieneś unikać ataków z uderzeniem kulami w ziemię. Problemem pozostanie tylko atak, podczas którego boss kręci najpierw jedną, później drugą kulą dookoła siebie.

Jest jednak sposób na wytrzymanie tego ataku. Pierwsza kula powinna cię ominąć, gdyż jesteś wystarczająco blisko. Druga jednak już cię trafi - ale uwaga: można ją zablokować. Dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie zarządzanie Ki. Nigdy nie atakuj tak długo, by wyczerpać cały pasek energii. Niech zawsze ok. 25 procent Ki pozostanie w zapasie na blok.

W ten sposób, trzymając się cały czas pleców przeciwnika, powinieneś w miarę bezboleśnie dotrzeć do drugiej fazy.


Faza druga

Rozpoczyna się, gdy pasek zdrowia Onkryoki zmniejsza się do ok. 70 procent. Trwa do końca potyczki i - gdy wiemy, co robić - nie jest wcale zbyt trudna. Najważniejszy jest spokój.

Ataki w drugiej fazie:

  • Rzut kulą
  • Uderzenie z wyskoku
  • Ciosy ręką
  • Seria ciosów zakończona skokiem na bohatera

W tym wypadku też można trzymać się blisko bossa, choć wtedy trudniej unikać rzucanych kul - mamy nieco mniej czasu na reakcję. Najbezpieczniejsza taktyka to cierpliwe uniki i wykonywanie ataku dopiero wtedy, gdy wróg rzuci się, by cię przygnieść.

Możesz też doskakiwać do bossa i zachodzić go od pleców. Należy tylko uważać na wymach ręką do tyłu. Za plecy najlepiej zajść go po tym, jak uderzy w ziemię - animacja zamachu jest na tyle długa, że zdążymy uskoczyć. To wszystko, co można powiedzieć o tym starciu.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze