Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nioh - walka z bossem: Nue

Elektryczny lew.

Nue może z początku wydawać się bardzo trudny do pokonania, ale wystarczy odkryć sposób, na bezproblemowe ominięcie jego ataków i odpowiednie podejście.

Przed walką, jak zawsze, postaraj się wydać całą amritę i zabić wielu wrogów, by zdobyć eliksiry. Naładujesz przy okazji energię ducha opiekuńczego.

Warto też odblokować ostatnią kapliczkę, znajdującą się za bramą po prawej stronie od wejścia do bossa. Jest jednak zamknięta. Klucz znajdziesz po lewej stronie budynku, na którego dziedzińcu czeka Nue. Leży przed skrzynią przy murze - uważaj na atak z zaskoczenia.


Zobacz: Nioh - poradnik i najlepsze wskazówki


Ataki bossa, taktyka

Walka nie rozpocznie się od razu, gdy otworzysz bramę na dziedziniec. Musisz zbliżyć się do centrum placu. Nue przywita cię pierwszym atakiem błyskawicami, którego musisz uniknąć. Zanim wyjaśnimy, jak to zrobić, oto lista wszystkich ataków bossa:

  • Atak błyskawicami uderzającymi w ziemię
  • Atak wiązką elektryczności z pyska
  • Atak z wyskoku
  • Ciosy łapami
  • Cios ogonem dookoła
  • Atak trucizną z ogona

Najważniejsze w trakcie walki z Nue jest nie popadanie w panikę - o co może być trudno, gdy dookoła trzaskają pioruny. Wystarczy jednak opanować odpowiednie uniki. Gdy boss pręży grzbiet i pojawia się dookoła niego wyładowanie elektryczne, zaczyna atak czterema piorunami.

Każdy piorun uderzy w miejsce, w którym stoisz. Musisz więc po prostu bez przerwy poruszać się, najlepiej w jednym kierunku. Idealnie byłoby, gdybyś zaraz po czwartym uderzeniu znalazł się za Nue - można go wtedy bezpiecznie zaatakować.

Drugi atak, który z początku wydaje się bardzo problematyczny, to strzał elektrycznością z paszczy. Zauważ, że atak zawsze zaczyna się od twojej prawej strony i wiązka podąża w lewo. Gdy tylko więc Nue zaczyna atak, od razu przeskocz w lewo i zbliż się do jego boku. Gdy zaatakujesz, masz dużą szansę na wyczerpanie całej energii bossa i przerwanie ataku wiązką.

Doskonałym momentem do zadania obrażeń Nue jest także jego atak z wyskoku. Łatwo dostrzec, jak szykuje się do skoku. Wystarczy wykonać jeden unik. Boss leży po ataku na boku - należy uderzać go w brzuch. Czasem Nue może też zaszarżować, a należy sobie z tym radzić jak z każdym atakiem tego typu (unik lub dwa w bok, doskok do bossa i szybki atak).

Będąc przy Nue cały czas uważaj na szybkie ataki łapą lub ogonem. Gdy jesteś za nim, może też zacząć atakować trucizną z ogona. Obserwuj więc model przeciwnika, by zauważyć zmiany w postawie. W razie niebezpieczeństwa użyj Żywej Broni.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze