Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nioh - walka z bossem: Kat Derek

Boss w prologu.

Na końcu krótkiego prologu na graczy czeka pierwszy boss. Nie ma się jednak czego obawiać - to prosty przeciwnik, który wyprowadza łatwe do uniknięcia ataki.

Przed dotarciem na ostatnią wieżę warto dokładnie przeszukać teren więzienia. W ten sposób nie przegapimy żadnej części pancerza i uzbieramy przydatne eliksiry. Na wszelki wypadek upewnij się też, że odblokowałeś ostatnią kapliczkę.

Gdy dotrzesz na szczyt wieży i wejdziesz na środek, znad wejścia zeskoczy boss. Szczególnie w pierwszej fazie walka jest dosyć prosta. Mimo wszystko, zachowaj ostrożność, nie szarżuj i pamiętaj o unikach.

Jeżeli zginiesz, nie przejmuj się. Nie musisz ponownie walczyć z wrogami po drodze do bossa. Dobrym pomysłem jest po prostu uparty bieg z powrotem na arenę starcia z Derekiem. Przeciwników raczej łatwo ominąć, a gdy już dotrzesz do bossa, nie wejdą na wieżę za tobą.

Faza pierwsza

Derek stosuje nieskomplikowane ataki. Gdy zaczyna biec do przodu, po chwili wykona uderzenie toporem przed siebie. Tego ciosu łatwo uniknąć, wykonując uskok w bok. Dobrze wykorzystać chwilę i uderzyć wroga w plecy.

Drugi typ ataku w tej fazie to poziome cięcie toporem - jednorazowe, więc także niezbyt groźne. Najlepiej uskoczyć do tyłu, by uniknąć obrażeń.

Derek może też wykonać krótką szarżę. Lekko się pochyla i zaczyna na ciebie biec, by uderzyć barkiem. Tutaj też wystarczy jeden uskok w bok w odpowiednim momencie, a następnie atakowanie wroga, póki jeszcze trwa animacja związana z nieudaną szarżą.

Wróg praktycznie nie wykonuje ataków do tyłu, dlatego zachodzenie go od pleców jest najlepszą metodą na szybkie pokonanie.

Faza druga

Druga część bitwy zacznie się, gdy pokonasz Dereka. Obejrzysz scenkę przerywnikową, w trakcie której boss zostanie ożywiony, a przy okazji przemieniony w demona.

Walka stanie się nieco trudniejsza, ale tylko odrobinę. Przeciwnik zyska dodatkowe ataki - może próbować złapać cię lewą ręką (po prawej stronie bohatera) i wymachuje toporem dwukrotnie.

Pokonanie bossa jest jednak łatwe, gdy trzymamy dystans. Jeżeli znajdujemy się daleko, prowokujemy wroga do częstego wykonywania szarży. Jest ona stosunkowo wolna i łatwo uniknąć uderzenia.

Po wykonaniu uniku, wystarczy uderzyć bossa z boku czy od tyłu, maksymalnie trzykrotnie. Czynność tę powtarzać należy do skutku.


Zobacz: Nioh - poradnik i najlepsze wskazówki


Kiedy Derek straci całą energię Ki i przyklęknie, na ekranie pojawi się instrukcja aktywacji wzmocnienia Żywej Broni. Zrób to i dalej atakuj wroga, nie przejmując się już niczym. Z tym czasowym ulepszeniem jesteś praktycznie niezniszczalny.

Kiedy pokonasz wroga, rozpocznie się kolejna scenka. Bohater zeskoczy z wieży. Później dowiesz się, że zmierzasz do Japonii. W kolejnym etapie nie będziesz już dysponował zdobytym w więzieniu wyposażeniem.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze