Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo zakazało streamowania swojego pokazu na E3 - Twitch zaprotestował

Niecodzienna decyzja japońskiego oddziału firmy.

  • W Japonii streamerzy nie mogli transmitować pokazu Nintendo
  • W ramach protestu wydarzenia nie relacjonował także Twitch

Tuż przed wczorajszym Nintendo Direct japoński oddział firmy zakazał innym streamerom transmitowania prezentacji na własnym kanale. Na sytuację zareagowała platforma Twitch.

„Prosimy o powstrzymanie się przed streamowaniem wideo i dźwięku z pokazu na żywo” - napisano na Twitterze. Jak relacjonuje Kotaku, zezwolono jednak na wspólne oglądanie wydarzenia, ale bez powielania sygnału. Ponadto po zakończeniu imprezy internauci mogli udostępniać kopie wszystkich materiałów, o ile nie naruszali wytycznych koncernu.

Nie jest to na razie jasne, ale zakaz najprawdopodobniej obejmował tylko Japonię. Streamerzy z innych regionów świata - w tym Stanów Zjednoczonych i Polski - transmitowali bowiem prezentację Nintendo.

Do całej sytuacji odniósł się jednak Twitch, czyli największa platforma streamingowa. W ramach protestu witryna postanowiła nie udostępniać sygnału z pokazu, choć nałożone restrykcje nie dotyczyły portalu.

„Nintendo na oficjalnym Twitterze stwierdziło, że w przeciwieństwie do poprzednich lat streamowanie dzisiejszego wydarzenia jest niedozwolone. Chociaż Twitch Gaming może transmitować prezentację, nie będziemy tego robić, ponieważ inni nie mogą” - napisano w opublikowanym wczoraj wpisie.

Najważniejszym punktem Nintendo Direct był nowy zwiastun The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 i przybliżona data premiery gry. Przedstawiono też mnóstwo trailerów z innych produkcji zmierzających na Switcha.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze