Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo celowo nie ujawnia oficjalnego tytułu Breath of the Wild 2

Zagramy Ganondorfem?
  • Nadal nie znamy oficjalnego tytułu nowej odsłony The Legend of Zelda
  • Nintendo nie chce zdradzać szczegółów fabuły
  • Jest za to interesująca teoria gracza

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 nie jest oficjalną nazwą kontynuacji gry Nintendo, a jedynie umownym określeniem graczy i dziennikarzy. Japońska korporacja celowo nie ujawnia tytułu, bo ten zdradziłby ważne detale na temat fabuły.

Takie wyjaśnienia przekazał Bill Trinen z działu marketingu amerykańskiego oddziału firmy, w rozmowie z serwisem IGN.

- Jeśli mowa o tym, dlaczego nie ujawniamy nazwy, to musimy jeszcze poczekać, ponieważ tytuły są oczywiście w The Legend of Zelda całkiem ważne. Podtytuły zaczynają oferować wskazówki na temat tego, co może się wydarzyć w grze - tłumaczył.

Dlatego powyższy materiał wideo z targów E3 zatytułowano po prostu „Sequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild”. Jednocześnie menedżer nie dziwi się, że fani zaczęli nazywać grę właśnie Breath of the Wild 2.

- To zawsze będzie skrót i naturalne jest, że taki powstał. My nadal nazywa projekt sequelem Breath of the Wild - dodał Trinen.

Będziemy tym (przyszłym) złym?

Tymczasem w sieci coraz większą popularność zdobywa fanowska teoria, w myśl której w nadchodzącej produkcji - bez względu na tytuł - zagramy jako Ganondorf, czyli główny antagonista serii.

Autorem tezy jest Barrett Courtney z podcastu KindaFunny. Według niego Nintendo celowo wyda w lipcu remaster - Skyward Sword HD - na Switch, by gracze mieli okazję zapoznać się z chronologicznym początkiem cyklu (kolejność potwierdzono dopiero w 2011 roku).

Na końcu Skyward Sword pokonujemy złego Demise, lecz Link i Zelda zostają jednocześnie przeklęci. Właśnie w taką przeklętą postać mielibyśmy wcielić się w nadchodzącej produkcji, powoli zamieniając się w Ganondorfa pod wpływem esencji Demise, zamkniętej w mieczu.

Już sam trailer zaczyna się od dość mrocznych obrazów czarnych macek oplatających ramię głównego bohatera. Jak spekuluje Courtney, właśnie dlatego Nintendo nie zdradza podtytułu - ten dałby fanom zbyt dużo wskazówek na temat opowieści.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze