Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nightingale dostanie tryb offline tak szybko, jak się da. Twórcy reagują na prośby graczy

Problemy z serwerami przeszkadzają nawet w rozgrywce solo.

Studio Inflexion Games - twórcy wydanego niedawno Nightingale - ogłosili, że zmieniają plan dalszego rozwoju gry. Po negatywnych opiniach graczy związanych z usterkami technicznymi serwerów, twórcy za priorytet postawili dodanie do gry trybu offline.

Naszą wizją gry od samego początku było stworzenie powiązanej sieci krain z myślą o eksploracji w trybie współpracy - uniwersum większego niż pojedyncza kraina lub serwer. To oznacza, że już na wczesnym etapie prac podjęliśmy decyzję o większym wsparciu dla trybu co-op niż rozwijaniu systemu rozgrywki offline” - piszą twórcy w opublikowanym na Steamie oświadczeniu.

Stworzenie rozgrywki w trybie współpracy zakładającym rozsianie członków jednej drużyny po wielu krainach wydawało się największym wyzwaniem technicznym i dlatego postanowiliśmy się zając nim jako pierwszym. Z dzisiejszej perspektywy uważamy, że wówczas błędnie oceniliśmy, czego niektórzy z was oczekują od naszej gry. Obecnie ustalamy na nowo priorytety i rozwijamy tryb offline, który planujemy udostępnić tak szybko, jak tylko to będzie możliwe” - czytamy.

Zobacz na YouTube

Tytuł zadebiutował na początku tygodnia i obecnie posiada na Steamie „mieszane” oceny użytkowników. Gracze w większości przypadków zwracają uwagę na niedomagającą infrastrukturę sieciową, która uniemożliwia komfortową rozgrywkę, nawet bawiąc się samemu. „Wymóg bycia zawsze online nawet grając samemu jest po prostu idiotyczny. Muszę czekać, aż serwer będzie dostępny, tylko po to, żeby zagrać samemu. Potem, kiedy już uda mi się wejść do gry mającej być trybem solo, to się okazuje, że moje postępy nie zostały do końca zapisane i muszę budować wszystko od nowa” - komentuje jeden z użytkowników platformy.

Jak na razie to bardzo fajna i przyjemna gra, ale nawet grając w trybie dla jednego gracza często wyskakują mi »Proboemy z połączeniem« ponieważ cały czas muszę być online” - dodaje inny gracz. „Kwestia rozgrywki online jest irytująca. Biegam po całej mojej bazie, AKTYWNIE budując lub wytwarzając przedmioty, a mimo to gra cały czas wyrzuca mnie z powodu braku aktywności” - czytamy w jeszcze innej opinii. Można więc oczekiwać, że tryb dla pojedynczego gracza zostanie dodany już w jednej z najbliższych aktualizacji.

Read this next