Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nietypowa gra Brut@l debiutuje na PC już 9 lutego

Współczesna grafika ASCII.

Po debiucie na PS4, nietypowa gra akcji Brut@l ukaże się także na PC. Datę premiery na Steamie ustalono na przyszły miesiąc - 9 lutego.

Produkcja studia Stormcloud Games ze Szkocji to współczesne spojrzenie na grę typu MUD, co - jak się okazuje - przypomina filmy z cyklu „Tron”.

Są i skrzynki

Wybieramy jedną z czterech postaci i wkraczamy do losowo generowanych poziomów, tworzonych ze znaków ASCII, choć z pełną paletą współczesnych i kolorowych efektów graficznych.

Cztery dostępne klasy postaci to łowca, mag, wojownik i amazonka. Celem jest dotarcie na 26 poziom proceduralnie generowanego podziemia, gdzie na pokonanie czeka Strażnik.

Choć oprawa przypominająca znaki ASCII wygląda raczej futurystycznie, to mamy do czynienia ze światem fantasy. Ścieramy się z trollami, orkami, minotaurami, wilkołakami czy golemami. Każdy przeciwnik ma inny styl ataku i słabe punkty, które warto wykorzystać.

Jest też rozbudowany system rzemiosła. Budujemy nie tylko bronie, ale także mikstury czy talizmany o różnych właściwościach.

Do tego lokalna kooperacja dla maksymalnie dwóch graczy i edytor poziomów, którymi możemy następnie dzielić się ze znajomymi.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze