Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niesławny pokaz Sony z E3 2006 wreszcie dostępny w jakości HD

Przeżyjmy to jeszcze raz.

Konferencja Sony z E3 2006 to jeden z najbardziej pamiętnych pokazów w historii gier wideo, który do dziś jest obiektem żartów. Po raz pierwszy ta legendarna prezentacja jest dostepna do obejrzenia za darmo w sieci. Czy „Riiidge Racer!” lub „giant enemy crab” coś wam mówią? Niezależnie od tego, jaka jest odpowiedź, warto obejrzeć materiał.

Na wspomnianej konferencji Sony ujawniło cenę PlayStation 3 i prezentowało liczne zalety PSP. Pojawiło się też sporo niezłych gier, jak Syphon Filter: Dark Mirror, Heavenly Sword czy Genji: Days of the Blade. Nie zabrakło nawet pierwszego trailera nienazwanej jeszcze wtedy gry od Naughty Dog, która później stała się flagową serią tego producenta - Uncharted.

Oto główny materiał, czyli pełna konferencja. Poniższe filmiki to wycinki z zabawnymi scenami

Jednak prezentacja zapisała się w historii nie ze względu na mocne gry, a niezręczne i zabawne momenty oraz wypowiedzi. Przykłady? Ówczesny prezes Sony Computer Entertainment próbował rozgrzać publiczność, krzycząc „Riiidge Racer!” gdy pokazywał grę na PlayStation Portable.

Był też pokaz wspomnianego Genji: Days of the Blade, podczas którego stojący na scenie deweloper stwierdził, że gra „bazuje na historii japonii”, a niektóre walki odtwarzają rzeczywiste bitwy rozegrane na terytorium starożytnej Japonii. Brzmi realistycznie, ale po chwili na polę bitwy wyskoczył ogromny krab i właśnie wtedy z ust twórcy padły pamiętne słowa „Więc mamy tu wielkiego, groźnego kraba”. Sytuacja jest zdecydowanie śmieszniejsza, kiedy się ją ogląda:

Nieco mniej do śmiechu było graczom, gdy Sony przedstawiło cenę PlayStation 3. Okazało się, że konsola kosztuje 500 dolarów w wersji z 20 GB pamięci i 600 dolarów za 60 GB. Była to tym bardziej szokująca kwota, że dostępny na rynku od dobrych kilku miesięcy Xbox 360 był znacznie tańszy: kosztował 399 dolarów lub nawet 299 dolarów za wersję Core.

Wracając jednak do prezentacji w wersji HD, za wrzutkę w wysokiej jakości odpowiada Danny O’Dwyer, którego możecie kojarzyć z youtubowego kanału Noclip. Materiał ukazał się na jego drugim kanale, Noclip Game History Archive, który służy właśnie zachowywaniu i zabezpieczaniu wideo z gier, którym grozi zaginięcie w odmętach historii.

Mogłoby się wydawać, że materiał z konferencji musiał zostać przepuszczony przez jakieś narzędzie SI, żeby uzyskać taką jakość, ale nie - O’Dwyer musiał tylko przekonwertować wideo z oryginalnych taśm, na których tkwiło nagranie właśnie w jakości 1080p.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze