Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nie tylko Microsoft. Riot Games również zwalnia pracowników

W ramach przyjetej strategii biznesowej.

Riot Games - twórcy League of Legends i Valorant - jest w trakcie przeprowadzania zmian kadrowych. Według niepotwierdzonej informacji, wypowiedzenia dostali między innymi pracownicy działu e-sportowego, wsparcia technicznego oraz zasobów ludzkich.

O zwolnieniach jako pierwszy poinformował dziennikarz e-sportowy Jacob Wolf. „Jak dowiedziałem się od wielu ludzi, Riot Games od dzisiaj zwalnia pracowników. Zakres zwolnień nie jest na ten moment jasny, ale słyszałem, że dotknęły działu rekrutacji, zasobów ludzkich, wsparcia technicznego i e-sportu” - napisał autor na swoim profilu na Twitterze.

Portal VGC otrzymał od studia oświadczenie, w którym firma potwierdza zwolnienia.Riot Games wprowadziło nową strategię i ogranicza personel kilku zespołów. Faktycznie, niektóre posady zostały zlikwidowane i w sumie dotknęło to 46 osób. To stały element naszej strategii biznesowej, że okresowo przeprowadzamy zmiany kadrowe na podstawie tego, co będzie najlepsze dla rozwoju naszych gier i satysfakcji graczy” - przekazał przedstawiciel.

Dodano także, że gdy było to możliwe, pracownicy byli jedynie przenoszeni do innych zespołów wewnątrz firmy, ale niestety, nie zawsze istniały warunki do przeprowadzenia takiego transferu. Przypomnijmy, że wczoraj ogłoszono także zwolnienie 10 tys. pracowników Microsoftu, w tym personel Bethesdy i odpowiedzialnego za serię Halo studia 343 Industries.

Ponadto zwolnień obawiają się także pracownicy Ubisoft Paris. Kilka dni temu działający w firmie związek zawodowy zagroził przeprowadzeniem strajku. W zarzutach do zarządu wymieniano między innymi obawy o obniżenie wypłat, zamykanie zespołów oraz tak zwane „ciche zwolnienia”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

League of Legends

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze