Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nie musisz być mistrzem Amored Core 6. Gra pozwoli skopiować buildy mechów od innych graczy

Teraz poprosimy o coś takiego w Diablo 4.

W ostatnich dniach nieco rozwiązały się języki twórców Armored Core 6, choć najciekawsze kęski informacji nadal zawdzięczamy przeciekom. Tym razem pojawiły się doniesienia o funkcji udostępniania buildów, która może być naprawdę dobrym pomysłem. | PLOTKA

Buildy to nieodłączna część w zasadzie wszystkich gier, które oferują możliwość dostosowania statystyk wyposażenia czy umiejętności postaci. Choć wielu graczy lubi przechodzić poszczególne produkcje po swojemu, to nie da się ukryć, jak wielką popularnością cieszą się wszelkiej maści poradniki czy filmy prezentujące potężne kombinacje sprzętu i umiejętności, dzięki którym łatwo zdobyć przewagę na polu wirtualnej walki.

Wygląda na to, że FromSoftware postanowiło ułatwić dzielenie się własnymi buildami i korzystanie z tych opracowanych przez innych. Nie jest to oficjalna informacja, jednak doniesienia pochodzą od cenionego w środowisku fanów Dark Souls youtubera Iron Pineapple. W filmie, który opublikował po zagraniu w Armored Core 6, wspomniał o tym, że gra nie tylko pozwoli pochwalić się swoimi projektami mechów, ale też „poeksperymentować z konfiguracjami udostępnionymi przez innych”, co może się przydać zważywszy na ilość dostępnego w grze sprzętu.

Iron Pineapple rzucił informację mimochodem, jedna widzowie szybko ją podłapali i przekazali dalej w świat. Choć mieliśmy okazję spędzić z grą trzy godziny, to nie mieliśmy okazji sprawdzić opcji sieciowych, więc nie możemy potwierdzić doniesień z własnego doświadczenia. Niemniej to bardzo ciekawy pomysł, który świetnie sprawdziłby się tez w innych grach.

Być może rozwiązanie nie jest zupełną nowości i coś podobnego znajdziemy nawet w grach z serii Forza (pobieranie tuningów) czy nawet w Gundam Breaker 3, ale taka opcja idealnie pasowałaby też do produkcji pokroju Diablo 4. Choć w grze Blizzarda można podejrzeć wyposażenie i zdolności innych graczy, to możliwość skopiowania konkretnych kombinacji umiejętności czy zapisania najważniejszych parametrów ich ekwipunku (choćby w formie listy do uzupełnienia) byłaby pomocnym dodatkiem podczas kolejnych sezonów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze