Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Next-genowy update do Fallout 4 zadebiutuje w tym miesiącu. Gra trafi też na Epic Games Store

Oprócz tego także nowa misja i przedmioty.

Bethesda oficjalnie podała zawartość i datę premiery wielokrotnie przekładanej next-genowej aktualizacji dla Fallouta 4. Jak się okazuje, na ulepszone pustkowia wokół Bostonu będziemy mogli powrócić jeszcze w tym miesiącu.

Według opublikowanej informacji prasowej najważniejsze zmiany szykują się oczywiście dla posiadaczy konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Od 25 kwietnia gry nie trzeba będzie już ogrywać w trybie wstecznej kompatybilności, a zamiast tego pojawi się natywna wersja gry wyposażona m.in. w tryby graficzne Jakości i Wydajności.

Deweloperzy informują, że nawet w trybie wydajności tytuł będzie działał w wyższej rozdzielczości niż dotychczas, a dodatkowo oczywiście w 60 klatkach na sekundę. Posiadacze dotychczasowych wydań konsolowych Fallouta 4 otrzymają aktualizację bez dodatkowych opłat. Co więcej, osoby nadal grające na PS4 i Xbox One będą mogli liczyć na dodatkowy, skromniejszy update zawierający poprawki stabilności oraz naprawy błędów.

Zrzuty ekranu nowej zawartości w aktualizacji

Tytuł zostanie odświeżony także na komputerach. Poza poprawkami znanych błędów, wydanie pecetowe będzie się teraz poprawnie wyświetlać na monitorach ultraszerokokątnych. Jednocześnie zapowiedziano, że produkcja trafi też do sklepu Epic Games Store, gdzie dotąd nie była dostępna. Bethesda postarała się też o drobną aktualizację na platformie Valve - czwarty Fallout otrzyma certyfikat zweryfikowanej gry na Steam Deck.

W ramach aktualizacji gracze będą mogli też odebrać darmowe przedmioty ze sklepu Creation Club. Będzie to m.in. nowe zadanie „Echa przeszłości”, dodające do gry znanych antagonistów wielu wcześniejszych odsłon, czyli Enklawę. Oprócz zadania będziemy mogli też zdobyć powiązane z frakcją przedmioty:

  • Skórki do broni Enklawy
  • Skórki do pancerzy Enklawy
  • Działko Tesli
  • Pancerz wspomagany Hellfire
  • Pancerz wspomagany X-02
  • Ciężki miotacz ognia

To jednak nie koniec nowości. Kolejne dwa zestawy możliwe do odebrania z Creation Clubu to zestaw 38 halloweenowych dekoracji do naszych osad, a także pakiet nowych broni-samoróbek, wśród których znajdziemy m.in. gwoździarkę, miotacz piłek baseballowych oraz... wyrzutnię świnek-skarbonek.

Zrzuty ekranu nowej zawartości w aktualizacji

Read this next