Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

New World, Breakaway i Crucible - Amazon zapowiada trzy gry na PC

Z integracją z Twitch.tv.

Popularny sklep internetowy Amazon zapowiedział pierwsze trzy produkcje, które wyda na PC w ramach nowej inicjatywy związanej z grami wideo.

W kolejności alfabetycznej: Breakaway to „mitologiczny tytuł sportowy”, z elementami bijatyki. Stawia na szybką akcję, współpracę w drużynie i... transmitowanie na żywo. Oczywiście w serwisie Twitch.tv, także należącym do Amazona.

McCree?

Gracze zbudują własną drużynę z szeregu postaci o różnorodnych umiejętnościach i broniach. Podczas potyczki będziemy też „wzywać” specjalne struktury, które zmienią warunki na polu bitwy.

Celem walk będzie zdobycie artefaktów, a przygotowywane lokacje wzorowane są na mitycznych miejscówkach, takich jak El Dorado, Atlantis czy Styx. Krótko mówiąc: to gra MOBA.

„Breakaway tworzone jest przez streamerów, dla streamerów” - czytamy w opisie. Oznacza to między innymi błyskawiczne powtórki najciekawszych akcji i statystyki w czasie rzeczywistym.

Na oficjalnej stronie można już zapisywać się do testów alpha.

Następne w kolejce jest Crucible. Za pomocą tej produkcji Amazon chce rywalizować z produkcjami typu H1Z1: King Of The Kill. Dwunastu graczy wkracza na arenę - wygrywa ostatni pozostały przy życiu.

Także tutaj ważna będzie integracja z Twitch.tv. Transmitujący mecz - „trzynasty zawodnik” - wpłynie na warunki na mapie, tworząc specjalne wydarzenia.

Ostatnią z planowanych nowości jest New World. Także tutaj Amazon nawiązuje do popularnego w ostatnim okresie gatunku - dostajemy sandbox w otwartym świecie, z akcją umieszczoną w XVII-wieczne, kolonialnej Ameryce.

Pomimo autentycznej bazy, nie zabraknie także nadprzyrodzonych zjawisk. Możemy starać się przeżyć samotnie, lub próbować szczęścia w grupie.

Nie podano dat premier żadnej z produkcji.

Za prace nad wszystkimi tytułami odpowiada Amazon Game Studios, złożone w większości z pracowników Double Helix, twórców bijatyki Killer Instinct.

Widać wyraźnie, że wydawca chce uszczknąć z popularności najpopularniejszych gier w serwisie Twitch, takich jak ARK: Survival Evolved, H1Z1 czy League of Legends.

W planach dla Breakaway jest więc szereg nowych funkcji transmisji, jak Stream+. Oglądający transmisję będą mogli zbierać punkty czy obstawiać różne wydarzenia.

Do tego narzędzie do tworzenia rozgrywek z udziałem widzów, panele ze statystykami czy podgląd na to, czy ktoś w zespole transmituje akcje.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze