Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nauka w Minecrafcie - projekty edukacyjne dostępne za darmo

Stacja kosmiczna, ludzkie oko i nie tylko.

Firma Microsoft udostępniła za darmo wszystkim posiadaczom Minecrafta wybrane projekty z edukacyjnej wersji gry. Celem jest ułatwienie najmłodszym użytkownikom nauki z domu ze względu na pandemię koronawirusa i zamknięcie szkół.

Plansze pozwalają graczom między innymi zwiedzić Waszyngton, międzynarodową stację kosmiczną, a nawet wnętrze ludzkiego oka. Inne umożliwiają wcielenie się w morskiego biologa oraz poznanie historii Grecji i informacji o energii odnawialnej.

Wszystkie projekty można pobrać za darmo do 30 czerwca za pośrednictwem Rynku, który jest dostępny w Minecrafcie - poziomy zgromadzone są w sekcji edukacyjnej. Warto zaznaczyć, że za część etapów odpowiadają fani.

Do każdej planszy dołączono plany lekcji, które zachęcają uczniów do kreatywnego pisania, rozwiązywania łamigłówek oraz podejmowania wyzwań, polegających na skonstruowaniu określonych obiektów.

Zobacz: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Microsoft podkreśla, że inicjatywą chce pomóc młodym graczom zachować ostrość umysłu, gdy muszą przebywać w domu podczas pandemii koronawirusa.

Co ciekawe, kilka dni temu Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło własny serwer w Minecrafcie. To zaś nie jedyne przypadki wykorzystania gier w nauce zdalnej - nauczyciel z Kalifornii za pomocą Half-Life: Alyx zorganizował lekcje matematyki.

Źródło: Minecraft

Następnie: Doom Eternal ukończone w mniej niż godzinę

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze