Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Naraka Bladepoint - parowanie, blok: obrona przed ciosami

Unikanie obrażeń.

W grze Naraka Bladepoint nie znajdziemy tradycyjnego systemu blokowania ciosów. Zamiast tego, gra posiada opcję uniku oraz parowania, których poprawne nauczenie się może przynieść ogromną przewagę w walce. Na tej stronie wyjaśniamy, jak poprawnie bronić się przed ciosami w grze.


Na tej stronie:


Parowanie

Wykonanie parowania w grze jest dość trudne, ale tytuł nagradza graczy, którzy opanowali tę sztukę. Poprawnie wykonane parowanie nie tylko zablokuje potężny cios, ale daje szansę na wytrącenie z rąk oponenta jego broni (którą możemy podnieść) oraz powalenie go na ziemię, co oczywiście daje nam szansę do kontrataku.

Parować możemy tylko naładowane ciosy, podczas których przeciwnik zaświeci się niebieską aurą. Wówczas musimy wcisnąć oba przyciski ataku, a nasza postać na sekundę przyjmuje postawę obronną, co sygnalizowane jest czerwoną aurą wokół naszego herosa. Kluczem jest odpowiednie zgranie się w czasie i wykonanie bloku tuż przed tym, jak cios wroga ma nas dosięgnąć.

Warto dodać, że jeśli potrzebujemy wykonać parowanie, a nasza postać wciąż jest w trakcie wykonywania ataku, to możemy go natychmiast anulować wciskając skok lub kucanie. Trzeba też pamiętać, że parowanie nie działa na zwykłe, szybkie ataki z białą aurą. W wypadku takich ciosów naszym ratunkiem będzie wyprowadzenie kontry w okienku czasowym między kolejnymi atakami wroga lub użycie uniku.


Unik

Unik jest prostszy do wykonania od parowania, ale też nie zawsze jest tak skuteczny, jak by nam się wydawało. Unik wykonujemy wciskając krótko klawisz sprintu. Możemy to również zrobić w czasie biegu, a nasza postać wykona wówczas przewrót. Uniki opierają się na klasycznej mechanice „klatek niezniszczalności” - w czasie wykonywania animacji uniku mamy krótkie okienko czasowe, w czasie którego jesteśmy niewrażliwi na ciosy.

Dobrą taktyką jest wykonywanie uniku zawsze w lewą stronę. Wynika to z faktu, że prawie każdy poziomy cios w grze postacie wyprowadzają od swojej lewej - uciekając w nasze lewo unikamy sytuacji, w których mimo wszystko „wbiegniemy”, prosto pod nadciągające uderzenie. Wyjątkiem jest tutaj włócznia, którą postacie wyprowadzają zamaszyste ataki od prawej.

Spis treści: Naraka Bladepoint - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Naraka Bladepoint - czarny ekran, tap to start: jak naprawić

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Naraka: Bladepoint

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze