Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najciekawsze gry jesieni - zobacz oferty w przedsprzedaży

FIFA 19, RDR2, Spider-Man, AC Odyssey i inne.

Jesień to zawsze okres, w którym debiutują największe hity znaczących wydawców. Nie inaczej jest w tym roku. W sklepie RTV Euro AGD można już składać zamówienia przedpremierowe na szereg najbardziej wyczekiwanych gier.


Red Dead Redemption 2

Zmierzająca na PlayStation 4 i Xbox One produkcja twórców serii GTA bez wątpienia jest jednym z największych hitów jesiennego okresu. Rockstar oddaje nam w ręce fabułę sprzed „jedynki” - spotkamy więc Johna Marstona. Sami natomiast pokierujemy losem Arthura Morgana - prawej ręki przywódcy gangu, który ukrywa się przed stróżami prawa po nieudanym napadzie. Premiera 26 października.

Grę zakupimy w trzech wersjach: podstawowej, specjalnej (z bonusami do trybu fabuły) i definitywnej (z bonusami do trybu fabuły i online). Zamawiając dwie ostatnie, otrzymamy też fizyczną mapę świata gry.

PS4:

Xbox One:


Assassin's Creed Odyssey

Wycieczkę do antycznej Grecji zafunduje nam już 5 października Assassin's Creed Odyssey. Gra kontynuuje rozwiązania znane z Origins, dodając kilka ciekawych nowości i rozbudowując elementy RPG. Pojawią się opcje dialogowe do wyboru, a gracze podejmą decyzje, które zmienią bieg historii.

Grę na konsole zamówimy w wersji zwykłej, złotej (zawierającej przepustkę sezonową) oraz edycji Medusa, wraz z figurką.

PC:

PS4:

Xbox One:


FIFA 19

Tegoroczna odsłona piłkarskiej serii powinna zadowolić fanów Ligi Mistrzów. Po utracie licencji przez Konami, rozgrywki będą dostępne w grze Electronic Arts. Nowa FIFA to również inne istotne zmiany, jak możliwość wykonania ryzykownego strzału, który - jeżeli wykonany poprawnie - pośle piłkę wprost w narożnik bramki. Mamy też więcej możliwości ustalania taktyki przed meczem i zmiany jej w trakcie rozgrywki. Kontynuujemy również przygodę Alexa Huntera w trybie dla jednego gracza. Gra debiutuje 28 września.

Grę na konsole zamówimy w edycji zwykłej i Mistrzowskiej. Druga wersja to dostęp do szeregu prezentów cyfrowych, jak do 20 dużych paczek Premium i wyjątkowe stroje w trybie FUT. Zagramy również 3 dni wcześniej.

PC:

PS4:

Xbox One:


Shadow of the Tomb Raider

W ofercie nie mogło zabraknąć gwiazdy archeologii i mistrzyni pakowania się w kłopoty, czyli Lary Croft. Najnowsza odsłona - debiutujący 14 września Shadow of the Tomb Raider - to zwieńczenie trylogii opowiadającej historię młodej poszukiwaczki przygód. Znów zwiedzimy obszerne grobowce, walczyć i skradać się. Położono nacisk szczególnie na ostatni element - bohaterka eliminuje wrogów w dżungli niczym Predator. Grę zamówimy w wersji standardowej oraz edycji Croft, wraz z przepustką sezonową i cyfrowymi dodatkami.

PS4:

Xbox One:


Spider-Man

Gracze wiążą duże nadzieje z debiutującym 7 września Spider-Manem na PS4. Do tej pory ukazało się już kilka gier z pająkiem w roli głównej, ale żadna do końca nie spełniła oczekiwań. Produkcja twórców Sunset Overdrive ma dużą szansę to zmienić. Otrzymamy otwarte miasto, szereg zadań do zrobienia i dynamiczną walkę, w której liczy się ruch.


Forza Horizon 4

Kolejna część uznanej serii Forza Horizon zabiera nas w podróż do Wielkiej Brytanii. To prawdziwa gratka dla miłośników wyścigów w otwartym świecie oraz nieskrępowanej wolności i ogromnych prędkości. Twórcy przygotowali szereg ulepszeń w stosunku do poprzednich odsłon. Największą z nich są zmiany pór roku, których każdy gracz doświadczy w tym samym czasie. Uważajcie na zaśnieżone drogi zimą!

W trakcie zwiedzania świata spotkamy innych graczy, a nie tylko - jak rozwiązano to w poprzednich częściach cyklu - pojazdy sterowane przez sztuczną inteligencję. Premiera 2 października.


Fallout 76

Debiutujący 14 listopada Fallout 76 to spełnienie marzeń wszystkich graczy, którzy od zawsze pragnęli wyruszyć w radioaktywne pustkowia z grupą przyjaciół. To pierwsza gra z serii, dla której opracowano pełnoprawny tryb wieloosobowy, pozwalający wraz ze znajomymi budować umocnienia oraz walczyć z agresywnymi stworzeniami i... innymi graczami. Jeśli chcesz, możesz też nasłać na kumpla prawdziwą atomówkę.

Na śmiałków czeka otwarty świat, czterokrotnie większy niż obszar z Fallouta 4. Warto nadmienić, że choć gra skupia się na kooperacji, samotne wilki również mogą spróbować swoich sił.

PC:

PS4:

Xbox One:


Call of Duty: Black Ops 4

Legendarna seria Call of Duty doczekała się największych zmian od lat. Black Ops 4 rezygnuje z plecaków odrzutowych, skupiając się na bitwie naziemnej. Brak również automatycznej regeneracji zdrowia. W wieloosobowych trybach wcielamy się w specjalistów, z których każdy dysponuje indywidualnym zestawem zdolności bojowych.

Opracowano również tryb Blackout, czyli odpowiedź deweloperów z Treyarch na popularność battle royale. Wzorem innych podobnych gier, duża liczba zawodników wyląduje na rozległym obszarze, by walczyć na śmierć i życie. Wygra tylko jeden.

Nie zabraknie też znanego miłośnikom serii wariantu Zombie. To nowa opowieść, w trakcie której dziewięciu śmiałków stanie do walki ze starożytnym zakonem. Premiera gry 12 października.

PC:

PS4:

Xbox One:


W ofercie są też pozostałe jesienne hity, jak Battlefield V, Just Cause 4, NBA 2K19 i inne.


Czasami w naszych materiałach umieszczamy linki do ofert sklepów internetowych. Jeśli klikniesz i ewentualnie dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję od transakcji.

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze