Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nagrody tygodnika Polityka z nową kategorią - kultura cyfrowa

Dla twórców gier i aplikacji.

Paszporty Polityki są jednymi z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych w Polsce. Od kolejnej edycji będą przyznawane w dodatkowej kategorii - kulturze cyfrowej.

W rozesłanym do mediów komunikacie dziennikarze tygodnika tłumaczą, że nagradzane mają być „różne formy kultury, których mianownikiem wspólnym jest kod programowania”.

Paszporty Polityki zostaną przyznane w nowej kategorii - kulturze cyfrowej

„Są to gry wideo na komputery, konsole, urządzenia przenośne, aplikacje filmów interaktywnych. Zwycięzców szukać będziemy wśród szefów studiów deweloperskich, pomysłodawców, programistów, scenarzystów i grafików” - napisano w oświadczeniu.

„Nagrodę mogą otrzymać zarówno pojedyncze osoby, jak i całe studia” - wyjaśniono.

Dotychczas Paszporty Polityki rozdawane były w sześciu kategoriach - film, teatr, literatura, sztuki wizualne, muzyka poważna i muzyka popularna.

Warto przypomnieć, że dziennikarze magazynu już wcześniej interesowali się wirtualną rozrywką. W ubiegłorocznej edycji wyróżnienie otrzymało studio CD Projekt Red. Firmę uznano za „Kreatora Kultury”.

Zespół chwalono wówczas za „twórcze wykorzystanie bohatera prozy Andrzeja Sapkowskiego i stworzenie z »Wiedźmina« wielkiej marki w świecie gier wideo”.

Pełna lista nominowanych do tegorocznych Paszportów Polityki we wszystkich kategoriach zostanie zaprezentowana 7 grudnia. Zwycięzców poznamy 10 stycznia przyszłego roku na uroczystej gali, która odbędzie się w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły