Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nagrody Steam Awards rozdane. Cyberpunk 2077 doceniony przez graczy

Poznaliśmy też zwycięzcę kategorii Gry Roku.

Coroczny plebiscyt Steam Awards oficjalnie dobiegł końca. Najważniejszą nagrodę - tytuł Gry Roku - zdobył Elden Ring, wśród zwycięzców innych kategorii nie zabrakło jednak polskiego akcentu.

W ciągu ostatnich tygodni gracze mogli głosować na tytuły nominowane w licznych kategoriach. Dziś zabawa dobiegła końca, Steam opublikował więc oficjalną listę zwycięzców. Zestawienie najważniejszych nagród przedstawiamy poniżej.

  • Gra roku - Elden Ring;
  • Gra VR roku - Hitman 3;
  • Owoc Miłości - Cyberpunk 2077;
  • Najbardziej innowacyjna rozgrywka - Stray;
  • Gra ze znakomitą fabułą - God of War;
  • Najlepsza produkcja do grania poza domem - Death Stranding Director's Cut.

„Owoc Miłości” to tytuł przyznawany starszym produkcjom, które wciąż cieszą się regularnym wsparciem twórców długo po premierze. Ciężko więc zaprzeczyć, że Cyberpunk 2077 zasługuje na tę nagrodę jak mało które dzieło.

Wśród nagrodzonych gier znajdziemy także Spider-Man Miles Morales - zdobywcę statuetki za „znakomity styl wizualny”. Za tytuł z najlepszą ścieżką dźwiękową uznano Final Fantasy 7 Remake Intergrade, a zwycięzcą kategorii „Razem Raźniej” zostało Raft. Najbardziej relaksującym tytułem okazało się natomiast LEGO Gwiedne Wojny: Saga Skywalkerów.

Z ciekawostek, Elden Ring zdobył także tytuł „najlepszej gry, w której jesteś do bani”, co dobrze podkreśla charakter popularnego soulslike’a. Jak bowiem dowiedzieliśmy się w zeszłym tygodniu, produkcja FromSoftware była jednocześnie najchętniej kończoną i porzucaną grą 2022 roku.

Read this next