Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Na Steamie rozpoczęła się jesienna wyprzedaż

Wiele gier ze znacznymi obniżkami.

W tym tygodniu „czarny piątek”, w związku z czym wiele sklepów zorganizowało specjalne promocje. Swoją przygotował też Steam, który uruchomił wielką jesienną wyprzedaż.

Wszystkie oferty będą obowiązywały przez cały czas trwania akcji, która zakończy się 29 listopada o godzinie 19:00 czasu polskiego. Tradycyjnie taniej można nabyć mnóstwo różnorodnych tytułów - obniżki sięgają 90%.

Wśród najciekawszych przecen warto wymienić między innymi The Elder Scrolls 5: Skyrim za 4,94 euro (około 22 zł), Cities: Skylines za 6,99 euro (ok. 31 zł) oraz kompletne wydanie Grand Theft Auto 4 za 8,99 euro (ok. 40 zł). Oczywiście warto samemu przejrzeć cały dostępny katalog.

To jednak nie wszystko. Valve przygotowało zupełnie nową inicjatywę i ogłosiło plebiscyt, w którym przyznane zostaną tak zwane „nagrody Steama” dla najlepszych produkcji dostępnych na platformie.

Podczas trwania wyprzedaży użytkownicy mogą nominować ulubione gry w jednej z ośmiu kategorii. Aby zgłosić swojego kandydata, należy wejść na kartę katalogową danego tytułu i wcisnąć odpowiedni przycisk.

Nazwy poszczególnych nagród są nietypowe - na przykład „Wcale nie płaczę, coś mi wpadło do oka” związana jest z produkcjami, które wywołały największe emocje, a „Łooooo, stary!” dotyczy najbardziej efektownych pozycji.

Jest też możliwość stworzenia własnej - na podstawie produkcji nominowanych do kategorii „Nie pomyśleliśmy o wszystkim”, Valve wymyśli nową nazwę dla stateutki.

Spośród nadesłanych propozycji, Valve (czy raczej - „starsi członkowie Komitetu Przyznawania Nagród Steam”) wybiorą tytuły, które powalczą o główne nagrody. O zwycięzcach zdecydują gracze w drodze głosowania, które rozpocznie się w grudniu.

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze