Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Na początku przyszłego roku Final Fantasy 14 otrzyma dużą aktualizację

Nowe misje, podziemia i inne.

Square Enix ujawniło szczegóły na temat kolejnej dużej aktualizacji do sieciowej produkcji Final Fantasy 14. Łatka - oznaczona numerem 3.5 - zostanie opublikowana w dwóch częściach, przy czym pierwsza zostanie udostępniona w połowie stycznia przyszłego roku.

Patch wprowadzi szereg nowości, w tym następne misje z serii Scholasticate i Anima Weapon oraz zadania zlecane przez Hildibranda. Pojawią się też dwa kolejne podziemia - Baelsar's Wild i trudniejsza wersję Sohm Al - oraz raid o nazwie Dun Scaith.

W planach jest też wyzwanie, w którym grupa graczy stawi czoło potężnemu Zurvanowi. Walka dostępna będzie w dwóch wariantach - standardowej oraz ekstremalnej, ze zwiększonym poziomem trudności.

Aktualizacja przyniesie również opcję przekazywania wybranym postaciom niezależnym skonstruowanych przedmiotów w celu podniesienia wskaźnika ich satysfakcji, a co za tym idzie - odblokowania dodatkowej zawartości.

Twórcy odświeżą też misje eksploratorskie oraz wyszukiwarkę użytkowników do drużyny i grupowych raidów - będzie można poszukiwać osoby z innych światów znajdujących się na tym samym serwerze. Drobne zmiany zajdą też w walkach między graczami, pojawią się także nowe funkcje związane z malowaniem ekwipunku.

Druga część aktualizacji 3.5 zostanie opublikowana w marcu przyszłego roku. Dokładnych szczegółów na temat zawartości oraz przygotowywanych zmian jednak nie podano.

Warto wspomnieć, że kilka tygodni temu zapowiedziano kolejne rozszerzenie do Final Fantasy 14. Dodatek o nazwie Stormblood wprowadzi między innymi zwiększy maksymalny poziom doświadczenia (z 60. do 70.) i wprowadzi nowe klasy postaci.

Akcja osadzona zostanie w pustynnym państwie Ala Mhigo. Pojawi się kilka niewidzianych dotychczas obszarów, w tym duże miasto Rhalgr's Reach, w którym rozpoczniemy zabawę.

Dokładna data premiery rozszerzenia Stormblood nie jest znana, choć dodatek powinien ukazać się na początku przyszłorocznego lata na PC i PS4.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze