Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mroczna „Alicja w Krainie Czarów” powróci? Deweloper prosi EA o wsparcie

Twórca chciałby dokończyć swoją najsłynniejszą serię.

Chociaż od premiery gry Alice: Madness Returns minęło już 12 lat, to twórca serii American McGee nie poddaje się w staraniach, aby Electronic Arts umożliwiło mu stworzenie trzeciej odsłony jego ukochanej serii. Na koniec filmu opublikowanego w serwisie YouTube zamieścił niecodzienny apel do wydawcy.

W zeszłym tygodniu twórca opublikował na swoim koncie w serwisie YouTube zwiastun darmowej książki, a dokładniej rozbudowanego artbooka, prezentującego wszystkie elementy, jakie chciałby umieścić w potencjalnym sequelu zatytułowanym Alice Asylum. Pod koniec filmu pojawia się logo EA, wraz z apelem „Razem sprawmy, żeby niemożliwe stało się możliwe”.

Biorąc pod uwagę zawartość opublikowanej książki i informacje dostępne na stronie projektu, wygląda na to, że produkcja gry mogłaby ruszyć w każdym momencie, jeśli tylko Electronic Arts dałoby „zielone światło” do rozpoczęcia projektu. McGee zdobył między innymi wsparcie studia Virtuos, które najwyraźniej chętnie podjęłoby się stworzenia tytułu.

Przypomnijmy, że seria American McGee’s Alice składa się z dwóch gier i stanowi połączenie horroru, platformówki i slashera. Historia przedstawia mroczną wersję opowieści znanej z kart książek Lewisa Carolla o przygodach Alicji w Krainie Czarów. W tym wydaniu tytułowa bohaterka przebywa zamknięta w szpitalu psychiatrycznym, a magiczny świat pełen potworów i krwi to tak naprawdę wymysł jej wyobraźni.

Chociaż Alice: Madness Returns w 2011 roku spotkało się z ciepłym przyjęciem graczy i krytyków, chwalących przede wszystkim unikalną, mroczną atmosferę i przyjemny gameplay to tytuł nigdy nie doczekał się Sequela. Od tego czasu deweloper podejmował kilka prób stworzenia kontynuacji, ale nigdy nie udało mu się nawiązać porozumienia z EA.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Alice: Madness Returns

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze