Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Capcom wyda jeszcze jedną dużą grę przed końcem marca

Niezapowiedziany tytuł z bliską premierą.

Firma Capcom odpowiedzialna między innymi za serie Resident Evil i Street Fighter opublikowała nowy raport finansowy oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez inwestorów pytania. Wynika z nich, że do końca bieżącego roku fiskalnego planowana jest jeszcze jedna dużą premiera.

Poza nowym raportem finansowym, Capcom opublikował na swojej japońskiej stronie odpowiedzi na kilka pytań, w tym jedno dotyczące tego, jak firma zamierza osiągnąć zakładane cele finansowe przed końcem roku fiskalnego. Odpowiedź jest całkiem interesująca, ponieważ wygląda na to, że w okresie do końca marca 2024 roku światło dzienne ujrzy jeszcze jeden duży, ale obecnie niezapowiedziany tytuł.

Biorąc pod uwagę to, ile Capcom zamierza zarobić w najbliższych miesiącach, możemy wywnioskować, że chodzi o produkcję sporego kalibru, a więc najprawdopodobniej związaną z największymi markami takimi jak Resident Evil lub Monster Hunter, choć na razie nie mamy żadnych wskazówek co do tego, jakiej produkcji moglibyśmy się spodziewać.

Ponadto do końca bieżącego roku fiskalnego zostało już naprawdę niewiele czasu, więc oficjalna zapowiedź nowej gry powinna odbyć się w najbliższych tygodniach. Zważywszy na brak większych wydarzeń branżowych w okresie zimowym, najbardziej logiczna wydaje się prezentacja tajemniczego tytułu podczas grudniowego rozdania nagród The Game Awards.

Czy ma to jakiś związek z subtelnymi aluzjami do potencjalnego Dino Crisis Remake, o których donosiliśmy nieco wcześniej? Raczej nie - wiele wskazuje na to, że „Resident z dinozaurami” wymaga technologii, których silnik RE Engine jeszcze nie obsługuje, a dopiero co zapowiedziany REX Engine może wymagać jeszcze sporo pracy. Najłatwiej postawić na coś związanego z marka Monster Hunter, choć istnieje też niewielka szansa na ogłoszenie dotyczące Resident Evil.

Read this next