Skip to main content

Sprzedaż GTA 5 przekroczyła 200 milionów egzemplarzy. To prawie połowa wyniku całej serii

Może jakieś DLC?

Grand Theft Auto 5 sprzedało się w nakładzie wynoszącym około 200 milionów egzemplarzy, co plasuje tytuł na drugim miejscu listy wszech czasów (za Minecraftem i przed Tetrisem).

Aktualny wynik podała firma Take-Two, w rozmowie z inwestorami po opublikowaniu najnowszych wyników finansowych. Korporacja „pochwaliła się” ogromną stratą 2,9 mld dolarów w pierwszym kwartale tego roku.

Wyraźnie potrzeba nowego Grand Theft Auto, ale GTA 6 ukaże się najwcześniej jesienią przyszłego roku, a więc inwestorzy - oraz gracze - muszą wycisnąć z siebie jeszcze sporo pokładów cierpliwości.

GTA Online wciąż otrzymuje regularne aktualizacjeZobacz na YouTube

Wracając do GTA 5, legendarny już tytuł debiutował w 2013 roku na PlayStation 3 i X360, później doczekał się reedycji na PC, PlayStation 4 i Xbox One, a następnie na obecną generację konsol, z wydaniami PlayStation 5 i Xbox Series S/X.

Ostatnie oficjalne doniesienia pochodziły z marca 2023 roku, gdy mówiono o 180 milionach egzemplarzy. Produkcja pozostaje szalenie popularna, głównie za sprawą trybu GTA Online.

Cała seria Grand Theft Auto sprzedała się rzekomo w łącznym nakładzie zbliżającym się do pół miliarda egzemplarzy, więc 200 milionów w wykonaniu GTA 5 to niemal połowa całości

Zobacz także