Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft z realistyczną grafiką, dzięki ray tracingowi i fanowskim teksturom

Nowe oblicze słynnej gry.

Jeden z miłośników Minecrafta opublikował materiał, który prezentuje grę z realistyczną oprawą wizualną. Efekt osiągnięto, dzięki specjalnej paczce tekstur i ray tracingowi, czyli technice śledzenia promieni w czasie rzeczywistym.

Internauta posługujący się pseudonimem hodilton użył Stratum Textur Pack w rozdzielczości 2K. Pakiet za pomocą zróżnicowanych efektów graficznych znacznie zmienia wygląd obiektów w słynnej produkcji.

Gracz zastosował też Continuum RT - najnowszą odsłonę cieni, dodających obsługę ray tracingu. Mechanizm bazuje na takich metodach oświetlenia, jak Voxel Cone Tracing oraz Spatio-Temporal Filtering

Wykorzystanie obu wspomnianych paczek znacznie udoskonala oprawę graficzną Minecrafta. Wirtualne obiekty nadal są kanciaste, ale poszczególne elementy - w tym kamienne bloki i liście - wyglądają bardzo realistycznie.

Oczywiście ładniejsza warstwa wizualna wiąże się ze wzrostem wymagań sprzętowych. Internauta hodilton uruchomił grę na komputerze wyposażonym między innymi w procesor Intel Core i7 6700k, kartę graficzną GeForce GTX 1080Ti i 16 GB pamięci RAM.

To liście z Minecrafta

Aby jednak samemu sprawdzić tekstury Stratum w rozdzielczości 2K, należy wesprzeć finansowo twórcę pakietu w serwisie Patreon. Dostęp uzyskamy po uiszczeniu miesięcznej opłaty w wysokości 25 dolarów.

Podobnie jest w przypadku Continuum RT, które pobierzemy, jeżeli zapłacimy co najmniej 30 dolarów. Zainteresowani mogą jednak zastosować starsze i darmowe edycje rozwiązania lub użyć alternatywnych cieni, z którymi kompatybilna jest paczka tekstur.

Źródło: Projekt Continuum

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze