Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft: porównanie wersji z konsol obu generacji w materiale wideo

Proste przenoszenie światów na Xboksach.

Minecraft jest już dostępny na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Konwersje na nową generację konsol oferują szereg usprawnień, w tym zwiększony zasięg widzenia.

Jak udowadnia poniższy materiał wideo od kolegów z brytyjskiej redakcji Eurogamera, gracze mogą teraz zobaczyć większy wycinek świata za horyzontem, niż było to w przypadku odsłon PlayStation 3 i Xbox 360.

Wersja X360 otrzymała opcję umożliwiającą przechowywanie jednego zapisu gry na serwerach rozproszonych - „w chmurze”. Po aktualizacji do wydania Xbox One możemy zaimportować naszą rozgrywkę w kilka minut. Identyczne rozwiązanie pojawi się na PlayStation w przyszłości.

Mapy przenoszone z X360 do Xbox One pozostają w takim samym rozmiarze, jak na starszej konsoli, choć to także może się zmienić dzięki przyszłym aktualizacjom. Jest to o tyle ważne, że sprzęt nowej generacji pozwala na generowanie nawet 36 razy większych obszarów, choć nadal brakuje opcji „nieskończonych” uniwersów, znanych z PC.

PlayStation 4 i Xbox One nie mają też problemów z przeniesieniem zakupionych już dodatków DLC. Wystarczy tylko wskazać odpowiednie rozszerzenia w cyfrowych sklepach.

Poniżej znaleźć można wspomniany materiał wideo oraz galerię, koncentrujące się na przenoszeniu zapisów oraz na większym zasięgu widzenia.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły