Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft najpopularniejszą grą na Xbox Live

Tuż za nim Modern Warfare 3 i Fifa 13.

Z raportu aktywności użytkowników Xbox Live wynika, że Minecraft jest najpopularniejszą grą w tej usłudze. Tytuł ten wyprzedził między innymi Call of Duty: Modern Warfare 3, FIFA 13 i Borderlands 2.

Dane te pochodzą z okresu od 15 do 21 października tego roku. W analogicznym okresie miesiąc temu na czele znajdowało się Call of Duty: Modern Warfare 3, które spadło na drugie miejsce. Lista tworzona jest na podstawie unikalnych użytkowników grających w dany tytuł.

Minecraft przewodzi także w rankingu sprzedaży gier cyfrowych, czyli dostępnych do kupienia jedynie za pośrednictwem usługi Xbox Live Arcade. W tym zestawieniu gra studia 4J Studios prowadzi od dnia premiery w maju tego roku. Na dalszych pozycjach znajdują się między innymi Trials HD, The Walking Dead i Counter-Strike: GO.

Minecraft w wydaniu przeznaczonym na konsolę Xbox 360 sprzedał się już w ponad 4 milionach egzemplarzy, o czym producent poinformował 30 września tego roku. Miesiąc wcześniej firma Mojang chwaliła się 7 milionami sprzedanych kopii w wersji PC.

Twórcą oryginalnego Minecraft jest Markus Persson, znany szerzej jako Notch. Dzięki popularności gry założył studio Mojang AB, które aktualnie pracuje nad nowymi tytułami, takimi jak gra karciana Scrolls czy kosmiczna symulacja 0x10c. Za wersję dedykowaną konsoli Xbox 360 odpowiada brytyjska firma 4J Studios.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze