Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - jak znaleźć lochy

Poszukiwania dungeonów.

Lochy to specjalne przestrzenie, zwykle podziemne. Możemy na nie natrafić w trakcie kopania tuneli, nawet nieopodal kryjówki. Dungeony są jednak generowane losowo i nie zawsze każda podziemna eksploracja prowadzi do jednego z nich.

W lochach znajduje się tak zwany spawner potworów (1), czyli specjalna klatka, w której powstają wrogie moby. Niekiedy w podziemiach znajdziemy skrzynie ze skarbami, choć nie jest to regułą.

Przed eksploracją podziemi zaopatrzmy się w drabinki, liczne pochodnie oraz dobrą broń i pancerz, a także stół rzemieślniczy i piec. Niepotrzebne przedmioty pozostawmy w skrzyniach na wypadek, gdybyśmy zginęli. Poszukiwanie lochów ułatwia nasłuchiwanie dźwięków w trakcie niszczenia bloków.

Pojedyncze dźwięki pająków czy zombie sugerują, że w pobliżu naszej lokalizacji mobów jest niewiele. Potwory odradzają się, jeżeli jest dostatecznie ciemno i Steve znajduje się w pobliżu spawnera. Z tego powodu możemy przypuszczać, że loch jest niedaleko, jeżeli słyszymy liczne i często odgłosy mobów. To również znaczy, że mogą tworzyć spore stado (2) i należy ostrożnie odkrywać kolejne poziomy.

Najlepiej niszczyć bloki na jednej wysokości i zachowywać odległość od powstałych otworów. Pamiętajmy, że moby potrafią skakać w ograniczonym stopniu i mogą wydostać się przez otwór.

Jeżeli trafimy na skupisko mobów, ostrożnie niszczmy bloki. Pamiętajmy o umieszczaniu drabin i pochodni, które ułatwiają orientację w terenie i ewakuację w trudnym momencie. Lochy generują potwory na bieżąco, więc dopóki nie dotrzemy do spawnera potworów, moby będą wciąż się odradzać.

Uważajmy szczególnie na Creepery, które wybuchają w pobliżu bohatera. Mogą w ten sposób zniszczyć warstwę bloków, która odseparowuje nas od przeciwników. Niebezpieczne są również małe zombie, ponieważ są szybsze niż dorosłe osobniki i zadają wiele ciosów. Przeciskają się również przez otwory wielkości pojedynczego bloku.

Po odkryciu skupiska potworów, starajmy się ustalić, skąd pochodzą. Jeżeli widzimy, że wychodzą z korytarza położonego w głębi, niszczmy bloki w tym kierunku i ostrożnie schodźmy kolejne poziomy w dół. Finalnie ukaże się nam loch, w którym zobaczymy spawner i stado mobów.

W pierwszej kolejności tam, gdzie to możliwe, umieśćmy pochodnie. W ten sposób zmniejszymy szansę na powstanie kolejnych potworów. Następnie należy sukcesywnie pozbywać się mobów. Najlepiej robić to z wysokości, ponieważ gdy spadniemy, potwory mogą bez problemu zabić bohatera.

Po wyeliminowaniu przeciwników przystąpmy od razu do zniszczenia spawnera. W tym celu wykorzystajmy kilof, aby zyskać doświadczenie. Po zniszczeniu spawnera możemy otrzymać cenne przedmioty. Nie zapomnijmy także o splądrowaniu ewentualnej skrzyni.

Po odnalezieniu lochu możemy kontynuować dalszą eksplorację lub wrócić na powierzchnię i przetworzyć zdobyte surowce. Warto to zrobić w momencie, gdy uzyskamy drogocenne przedmioty ze skrzyni.

Następnie: Minecraft - osady, gdzie znaleźć wioski

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - jak zrobić wędkę, łowienie ryb

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Minecraft

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze