Skip to main content

Minecraft - jak przybliżyć widok

Zoom bez wykorzystania modów.

Świat w Minecraft jest olbrzymich rozmiarów i czasami ciężko jest dostrzec coś znajdującego się w oddali. Z pomocą przychodzi mechanika przybliżania widoku. Z tej strony dowiesz się co będzie ci do tego potrzebne i jak wykorzystać zoom w grze.

By stworzyć odpowiednie do tego celu narzędzie, lunetę, potrzebujesz dwóch materiałów - dwóch sztabek miedzi i jednego odłamka ametystu. Miedź najpewniej już masz - jeśli jednak nie, zajrzyj na stronę miedź: jak zdobyć, lokalizacja gdzie opisujemy proces jej pozyskania i przetopienia na sztabki.

By znaleźć odłamki ametystu musisz znaleźć geodę ametystową (1). Są to specjalne obiekty tworzone w jaskiniach, na głębokościach pomiędzy Y=30 a Y-64. Bardzo łatwo je rozpoznać po charakterystycznej kolorystyce.

Wewnątrz znajdziesz ametysty (2) wyglądające jak niewielkie rośliny. Musisz rozbić je przy pomocy przynajmniej żelaznego kilofa. Z każdego bloku otrzymasz 4 sztuki odłamków ametystu.

Gdy już zdobędziesz potrzebne surowce, wejdź w interakcję z dowolnym stołem rzemieślniczym. W polu wyszukiwania wpisz frazę luneta i kliknij na wynik (3). Po przeniesieniu receptury do okna tworzenia musisz już tylko kliknąć na gotowy produkt (4), by go stworzyć.

Teraz umieść lunetę na pasku skrótów, wybierz ją i wciśnij prawy przycisk myszy (LT i L2 na konsolach). Tak długo jak będziesz trzymał wciśnięty przycisk, obraz pozostanie przybliżony. Świetnie sprawdza się to do wypatrywania celów z odległości - także wewnątrz jaskiń.

Jeśli nie chcesz korzystać z lunety, możesz także przybliżać widok dzięki modyfikacji Optifine, przytrzymując klawisz C. Jeśli jeszcze z niej nie korzystasz, zajrzyj na stronę stronie Optifine: jak zainstalować i przyspieszyć gdzie opisujemy proces instalacji.

Następnie: Minecraft - koordynaty, wspołrzędne: jak sprawdzić

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - osadnik zombie: jak odczarować

Zobacz także