Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - miedź: jak zdobyć, lokalizacja

Gdzie znaleźć złoża czerwonej rudy, jak wydobyć i co można z zrobić z miedzi.

Miedź w Minecraft nie jest co prawda tak przydatna jak żelazo, jednak uzyskane z przetopienia jej sztabki wykorzystasz do wytworzenia kilku użytecznych przedmiotów. Z tej strony dowiesz się skąd zdobyć tę rudę, jak ją przetworzyć i co z jej pomocą wytworzysz.

Miedź, podobnie jak wspomniane we wstępie żelazo, znajdziesz wewnątrz kopalni i w zagłębieniach skalnych (1). Same złoża miedzi (2) są dobrze widoczne.

Do wydobycia miedzi potrzebujesz przynajmniej kamiennego kilofa. Jeśli spróbujesz go wykopać za pomocą drewnianego modelu, rozbijesz rudę, ale jej nie zdobędziesz. Można co prawda zapobiec temu za pomocą zaklęcia Jedwabny dotyk, ale wystarczy tutaj po prostu wykorzystać kamienny kilof.

Z każdego rozbitego złoża zdobędziesz 2-5 sztuki rudy miedzi (3). Potem udaj się po prostu do pieca (4), gdzie możesz przetopić ją na sztabki miedzi. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji przetwarzać metali, zajrzyj na stronę piec: przetapianie rudy, pieczenie mięsa gdzie opisujemy to krok po kroku.

Z wykorzystaniem sztabek miedzi możesz wytworzyć piorunochron, który pozwoli ci ochronić teren wokół niego przed błyskawicami, a także lunetę, za pomocą której możesz przybliżać widok bez wykorzystania modów.

Następnie: Minecraft - diamenty: gdzie znaleźć, wydobycie

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - żelazo: wydobycie, gdzie znaleźć

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze