Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft pomógł naprawić Baldur’s Gate 3 na Xbox Series X/S

Nadciąga patch... dla konsol.

Studio Larian informuje, że Microsoft znalazł źródło problemów Baldur’s Gate 3 na Xbox Series X/S. Błąd powoduje, że gracze tracą niekiedy zapisane postępy, lecz powinien zostać wkrótce naprawiony.

Deweloperzy mają problemy z konwersją na sprzęt „zielonych” już od dnia premiery. Port zadebiutował niespodziewanie razem z imprezą The Game Awards w grudniu, lecz szybko okazało się, że twórcy być może nieco się pośpieszyli.

Gracze szybko natknęli się bowiem na błąd powodujący kasowanie postępów, co jest chyba najpoważniejszym rodzajem buga, na jaki można natknąć się w grze pokroju Baldur’s Gate 3. Microsoft oferował szereg zapobiegawczych „manewrów”, lecz te nie zawsze pomagały.

Cover image for YouTube videoBaldur's Gate 3 - Recenzja

Teraz pochwalono się znalezieniem konkretnego rozwiązania. Co interesujące, planowany patch nie będzie łatką dla gry, lecz dla... oprogramowania samych konsol. „Od 16 stycznia będziecie mogli zaktualizować konsole ręcznie” - napisano w serwisie X. „Lub poczekać tydzień dłużej, aż aktualizacja zostanie zainstalowana automatycznie”.

„Chociaż nie byliśmy w stanie niezależnie zweryfikować tej poprawki, jesteśmy optymistycznie nastawieni, że Microsoft dotarł do sedna sprawy!” - dodają deweloperzy z Larian. Pozostaje mieć nadzieję, że się nie mylą.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze