Skip to main content

Metal: Hellsinger - jak nie wypaść z rytmu

Utrzymywanie tempa rozgrywki.

Podczas gry w Metal: Hellsinger najważniejsze jest strzelanie w rytm odtwarzanej w tle muzyki. Rozminięcie się z taktem nie tylko znacznie osłabi zadawane przez nas obrażenia, ale też sprawi, że nie usłyszymy w pełni muzyki i stracimy dostęp do darów ciągu rytmicznego.

Podczas gry widzimy wskaźniki wizualne rytmu w postaci strzałek (1) kierujących się do wnętrza celownika i strefy idealnego trafienia (2). Jeśli uda nam się oddać idealny strzał, to zadamy dodatkowe obrażenia, a pod celownikiem pojawi się stosowna informacja.

Ponadto rytm wskazuje oczywiście odgrywana w tle melodia. Jeśli wypadamy z rytmu, nasza broń zacznie wydawać charakterystyczne „puste” dźwięki. Dzięki temu wiemy, że nasze wciskamy przycisk strzału zbyt wolno lub zbyt szybko.

Najlepiej w ogóle nie przestawać strzelać. Jeśli wokół nas nie ma wrogów lub jedynie nie widzimy żadnego demona do trafienia, należy szybko przełączyć się na czaszkę Paza i po prostu strzelać przed siebie. Jeśli mimo wszystko mamy trudności z utrzymaniem tempa w poziomach z szybszymi utworami, to możemy użyć Persefony. Ta potężna strzelba strzela co mniej-więcej dwa takty, zatem używanie jej powinno być nieco łatwiejsze.

Gracze używający kontrolerów lub słuchawek bezprzewodowych powinni ponadto wykonać kalibrację sprzętu. Gdy pomimo powyższych zaleceń wciąż mamy trudności grą, możemy spróbować gry na najniższym poziomie trudności, który pozwala na większy „margines błędu” przy strzelaniu do rytmu.

Następnie: Metal Hellsinger - zabójstwa ostateczne, rozprucie: ataki specjalne

Spis treści: Metal Hellsinger - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Metal Hellsinger - udręki, pieczęcie: poziomy dodatkowe i odblokowanie zdolności

Zobacz także