Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Muzyczna strzelanka Metal: Hellsinger dostanie niedługo pierwsze DLC

Z udziałem artystów z Lacuna Coil i Lorna Shore.

Twórcy Metal: Hellsinger zapowiedzieli, że pod koniec tego miesiąca gra dostanie pierwszy dodatek DLC, zatytułowany Dream of the Beast. Rozszerzenie doda do gry nową broń, dwa nowe utwory oraz trzy stroje głównej bohaterki, modyfikujące jej pasywne umiejętności.

Jak możemy przeczytać w informacji na blogu gry, DLC trafi do sprzedaży już 29 marca. Równocześnie z jego premierą wypuszczona zostanie darmowa aktualizacja, wprowadzająca możliwość odtwarzania dowolnego utworu na każdym z dostępnych etapów przygody.

Podobnie jak w wypadku ścieżki dźwiękowej podstawowej wersji gry, dwa nowe utwory nagrał zespół Two Feathers. Tym razem gościnnie wystąpili w nich Will Ramos z deathcore’owej grupy Lorna Shore oraz Crisitna Scabbia z włoskiej kapeli gothic-metalowej Lacuna Coil. Do dyspozycji graczy zostanie oddana nowa broń - Czerwona Prawa Ręka - przypominająca w działaniu karabin maszynowy.

Nowością są także trzy stroje głównej bohaterki: Anielskie Oczy, Poranna Gwiazda i Mroczny Wyznawca, zapewniające pasywne bonusy, takie jak odnawianie amunicji przy wykonaniu idealnego przeładowania. Domyślna skórka Niewiadomej będzie natomiast od teraz zapewniać szybsze ładowanie specjalnej umiejętności przy mnożniku combo x16.

Przypomnijmy, że Metal: Hellsinger zadebiutowało we wrześniu zeszłego roku, zbierając bardzo dobre oceny od graczy i krytyków. Według agregatora Metacritic, średnia ocen na wszystkich platformach oscyluje w okolicach 8/10. W grze wcielamy się w Niewiadomą - demoniczną istotę, która przybywa do piekła, aby odzyskać utracony głos. W podróży towarzyszy nam Paz - rozumna czaszka, pełniąca jednocześnie rolę broni i narratora.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze