Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mario Strikers - Hyper Strikes: super strzał, gol za 2 punkty

Jak wykonać Hyper Strikes i jak go zablokować.

Hyper Strikes to specjalny rodzaj strzału, unikalny dla każdej postaci w Mario Strikers Battle League Football. Kiedy uda nam się go wykonać poprawnie, otrzymujemy dwa punkty, zamiast jednego, więc warto nauczyć się wykonywać ten super strzał.


Na tej stronie:


Jak wykonać Hyper Strikes

Aby wykonać Hyper Strikes, musisz najpierw zdobyć naelektryzowaną kulę (Strike Orb) (1). Ta kula pojawia się raz na jakiś czas na boisku. Aby ją zdobyć, musisz do niej podbiec i ją zebrać. Uważaj jednak, gdyż przeciwnik także będzie chciał ją zdobyć, dlatego musisz się pospieszyć!

Kiedy zdobędziesz kulę, wówczas wszystkie postacie z twojej drużyny zostaną naelektryzowane i pojawi się wokół nich czerwona poświata. Wówczas, od tego momentu, masz 20 sekund, by wykonać super strzał. Jeśli czas minie, musisz poczekać, aż pojawi się kolejna kula na boisku.

Hyper Strikes może wykonać każdy zawodnik, oprócz bramkarza. Aby rozpocząć super strzał, upewnij się, że wokół ciebie nie ma żadnego rywala, w przeciwnym razie, zostaniesz najpewniej zablokowany. Zwróć też uwagę, twój gracz był na połowie przeciwnika (nie można bowiem wykonać Hyper Strikes na swojej połowie).

Naładuj strzał, przytrzymując A dopóki nie pojawi się wskaźnik (2) pod postacią, która strzela. Twoim zadaniem jest trafić w niebieskie pola (3), wciskając przycisk A. Jeśli dwukrotnie najedziesz na niebieski pola, wówczas na pewno Hyper Strikes będzie skuteczny i zdobędziesz bramkę za dwa punkty.

Jeśli jednak nie trafisz dwukrotnie w niebieskie pola, wówczas zmniejszasz szanse na dwa gole. Jeśli – przykładowo – wycelujesz raz w niebieskie, a raz w pomarańczowe pole, to nadal możesz zdobyć dwie bramki, ale szanse na powodzenie tej akcji są mniejsze. Dlatego najlepiej, abyś dwukrotnie trafił w niebieskie.

Po tym jak wykonasz tę czynność, wyświetli się animacja super strzału, po której nastąpi strzał do bramki, po którym możesz zdobyć aż dwa gole.

Aby zwiększyć szanse powodzenia, wybieraj postać do oddania Hyper Strkes z najwyższym parametrem technique (technika).


Jak zablokować Hyper Strikes

Podobnie jak twoi zawodnicy, rywale również mogą wykonać Hyper Strikes. Oczywiście najłatwiejszym sposobem, aby nie dopuścić do tego, jest zabranie im naelektryzowanej kuli. Jeśli jednak zdobyli ją i zamierzają oddać super strzał, masz kilka możliwości, aby zablokować ten rodzaj strzału.

  • Wybierz piłkarza znajdującego się najbliżej rywala, który szykuje się do oddania Hyper Strikes. Jeśli stoisz blisko przeciwnika, zaatakuj go, by odebrać mu piłkę (naciśnij jeden raz przycisk Y). Jeśli twój zawodnik stoi trochę dalej, wówczas przytrzymaj przycisk Y i nakieruj strzałkę na rywala, by przerwać jego akcję.
  • Możesz także wykorzystać przedmiot specjalny (4), który nadaje się do przerwania akcji przeciwnika, jeśli masz jakiś w zanadrzu. Wówczas wciśnij przycisk X, będąc skierowanym w kierunku rywala, który zamierza oddać Hyper Strikes. W ten sposób zablokujesz jego strzał.

Następnie: Mario Strikers - pieniądze, waluta: jak zdobywać

Spis treści: Mario Strikers Battle League Football - poradnik na start

Poprzednio: Mario Strikers - auto czy manual: sterowanie zawodnikami

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze