Skip to main content

Mario Strikers - najlepsze postacie, zawodnicy

Opis wszystkich bohaterów.

W Mario Strikers Battle League Football do wyboru mamy 10 zróżnicowanych postaci. Każda z nich wyróżnia się innym rozkładem statystyk i predyspozycjami ofensywnymi i defensywnymi. Przed rozpoczęciem meczu wybieramy czterech z puli dziesięciu zawodników, dlatego warto poznać ich bliżej, by wybrać optymalny skład.

Drużyna składa się z pięciu graczy – czterech, którzy biegają w polu, możemy kontrolować, ale piątym – bramkarzem – steruje komputer.

Poniższe zestawienie zostało stworzone w oparciu o naturalne statystyki postaci, bez podnoszenia atrybutów za pomocą dodatkowego sprzętu.


Lista dostępnych postaci

Jak wspomnieliśmy na wstępnie do zespołu każdorazowo możemy wybrać spośród dziesięciu bohaterów:

  • Mario - podobnie jak w innych grach sportowych Mario jest najbardziej wszechstronnym zawodnikiem spośród wszystkich. Bez dodatkowego wyposażenia doskonale radzi sobie ze strzelaniem i ma dobrą technikę, co czyni go świetnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie umiejętności ofensywne, nie poświęcając zbyt wiele innych punktów atrybutów. Jak zwykle, Mario jest świetnym wyborem dla początkujących graczy.
  • Luigi - podobnie jak Mario jest dosyć uniwersalnym zawodnikiem. Luigi doskonale radzi sobie z podawaniem do swoich kolegów z drużyny, posiadając ten atrybut na poziomie 14. Jest też niezłym strzelcem dzięki wysokiemu atrybutowi techniki, co oznacza, że potrafi oddawać celne, podkręcone strzały. Dodatkowo, świetnie się ustawia i potrafi oddać strzał, gdy drużyna tego potrzebuje.
  • Bowser - jak można się spodziewać, Bowser jest silny i dobrze kopie piłkę. Jego dwa najważniejsze atrybuty to siła i strzelanie - oba na poziomie 17. 17 to najwyższa statystyka, jaką może posiadać postać w grze bez użycia dodatkowego sprzętu, a Bowser jest jedną z zaledwie dwóch bohaterów (Yoshi jest drugim), którzy mają aż dwie cechy na poziomie 17. Wysoka siła oznacza, że mocno uderza i radzi sobie z większością ciosów, a wysoki poziom strzelania oznacza, że jego strzały mają dużą moc i szybkość. Jest jednak dosyć powolny, a jego strzałów nie można podkręcać ze względu na niski parametr techniki. Korzystaj z niego przede wszystkim jako obrońcy, a strzały oddawaj, gdy jesteś blisko bramkarza i masz możliwość ogłuszenia go.
  • Peach - jest jedną z najlepszych postaci w Mario Strikers Battle League Football dzięki swojej dużej szybkości i wysokiej technice. Dość łatwo ją przewrócić, ale udaje jej się to obejść, omijając przeciwników. Wysoki poziom techniki pozwala jej na oddawanie sprytnych, podkręconych strzałów, które bramkarz przeciwników z trudem odczyta. Jest też niezłym pomocnikiem, gdyż posiada przyzwoitą zdolność podawania.
  • Rosalina - jest jednym z najlepszych strzelców w zestawieniu. Atrybut strzelania na poziomie 17 punktów jest bardzo wysoki, co sprawia, że strzały są bardzo silne i szybkie. Trudno ją zablokować, ponieważ jej technika wynosi 13 punktów. Największą wadą jest jej szybkość, która wynosi tylko 9, co oznacza, że nie nadaje się do szybkiego rozgrywania piłki. Jeśli jednak podasz jej piłkę w odpowiednim momencie, masz duże szansę na zdobycie bramki.
  • Toad - jest doskonałym pomocnikiem – nieźle radzi sobie i w ataku, i w obronie. Chociaż nie jest najlepszym napastnikiem i obrońcą, jest bardzo szybki, co oznacza, że może szybko dobiec do rywala, a także uciec przed nim, jeśli posiada piłkę – tego nie potrafi Bowser i Rosalina, czyli postacie z najwyższym atrybutem siły. Toad świetnie nadaje się do szybkiej wymiany piłki. Wystarczy dobiec sprintem do piłki, szybko podać do napastnika, a twoje szanse na zdobycie gola zwiększają się.
  • Yoshi - Yoshi to dobrze zbalansowany zawodnik, może stać się podstawową opcją dla twojej drużyny. Świetnie strzela i podaje, więc możesz bez obawy oddawać strzały na bramkę rywali, kiedy masz do tego okazję lub wykorzystać go do szybkiej wymiany piłki w środku pola.
  • Donkey Kong - to prawdopodobnie najlepsza postać defensywna w grze. Dzięki sile poziomie 16 punktów może odebrać piłkę praktycznie każdemu. A dzięki podaniu o wartości 16 może rozpocząć atak zaraz po odebraniu piłki. Jego strzał, co prawda, jest przeciętnya sama postać jest nieco powolna.
  • Wario - Wario jest niezłym obrońcą, ale nie oferuje niczego, czego Donkey Kong i Bowser nie potrafią zrobić lepiej. Ma wysoką siłę, celność strzałów i podań, co czyni go silnym obrońcą i przyzwoitym strzelcem.
  • Waluigi - Waluigi to silny i przebiegły zawodnik, dzięki czemu sprawdza się w roli napastnika. Ma dużą siłę, co oznacza, że dobrze utrzymuje się przy piłce i może ją odebrać większości zawodników. Ma też dobrą technikę, co oznacza, że może oddawać strzały z dużą rotacją. Jest graczem niską z umiejętnością podawania, ale rekompensuje to swoją szybkością.

Następnie: Mario Strikers - najlepszy skład, kogo wybrać do drużyny

Spis treści: Mario Strikers Battle League Football - poradnik na start

Poprzednio: Mario Strikers - kostki ze znakami zapytania, przedmioty specjalne

Zobacz także