Skip to main content

Marcin Iwiński rezygnuje z funkcji wiceprezesa CD Projektu

Będzie jednak kandydował na inne ważne stanowisko.

Współzałożyciel CD Projektu - Marcin Iwiński - ogłosił, że rezygnuje z funkcji wiceprezesa, którą piastował od niemal 30 lat.

Iwiński pozostanie jednak dużym akcjonariuszem spółki, a dodatkowo zamierza kandydować na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej. Obowiązki wiceprezesa przekaże kolegom z zarządu pod koniec 2022 roku.

Dla mnie to ważny moment” - napisał w oświadczeniu. „Jestem w CD Projekcie od niemal 30 lat i widziałem, jak zmienił się z garstki zapaleńców-buntowników w rozpoznawalne na całym świecie studio zajmujące się grami fabularnymi, które kochają miliony”.

Kiedy myślę o przyszłości CD Projektu, jestem podekscytowany. Dziś firma składa się z ponad 1200 osób na całym świecie. Ale w CD Projekcie nigdy nie chodziło o fizyczne miejsce lub skalę, tylko ogromny talent, którym dysponujemy, a także ciężką pracę i poświęcenie każdego, kto decyduje się tu pracować” - dodaje.

Oprócz ważnej zmiany na wysokim szczeblu, CD Projekt zapowiedział też grę spod nowej marki, a do tego kolejne gry z serii Wiedźmin i project Orion, a więc sequel Cyberpunk 2077.

Zobacz także