Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt zapowiada kolejne gry z serii Wiedźmin! Jedną tworzy zewnętrzne studio

Łącznie powstają trzy projekty.

CD Projekt zaktualizował strategię na nadchodzące lata, ujawniając przy tym sporo projektów. Okazuje się, że uniwersum Wiedźmina rozszerzy się nie tylko o nową trylogię, ale także o osobny tytuł od zewnętrznego studia.

Całość nosi nazwę kodową „Canis Major” i powstaje rzekomo w zespole obfitującym w doświadczonych twórców, którzy w przeszłości zajmowali się między innymi właśnie przygodami Geralta. Nie podano konkretnej nazwy, lecz do głowy przychodzi choćby Rebel Wolves, założone przez Konrada Tomaszkiewicza, reżysera Wiedźmina 3. Mowa o otwartym świecie i przygodach dla pojedycznego gracza.

„Jest to pierwszy projekt tworzony poza strukturami grupy. Nie oznacza to jednak, że będzie odbiegał jakością od gier produkowanych wewnętrznie. Pod względem technologicznym projekt będzie bazował na silniku Unreal Engine 5 oraz zestawie narzędzi tworzonych z myślą o Polaris” - zapowiedział prezes CD Projekt, Adam Kiciński.

Potwierdzono także, że kupiony rok temu oddział CD Projektu w Stanach Zjednoczonych - The Molasses Flood - także rozwija produkcję w uniwersum wykreowanym przez Sapkowskiego, o nazwie kodowej Sirius. W tym przypadku także nie znamy detali, ale można oczekiwać, że będzie to mniejsza pozycja.

Kompletne plany CD Projektu

„Gra będzie dziać się w wiedźmińskim uniwersum, ale będzie różnić się od naszych dotychczasowych produkcji z uwagi na fakt, że jest skierowana do znacznie szerszej grupy odbiorców. Sirius zaoferuje rozgrywkę zarówno jednoosobową, jak i multiplayer - dodał Kiciński.

Do tego należy oczywiście doliczyć „właściwą” kontynuację, którą zajmuje się sam CD Projekt Red, już w sile ponad 150 osób - pod wspomnianą wyżej nazwą kodową Polaris. Powtórzono zapewnienia, że mamy do czynienia z trylogią, więc w nadchodzących latach otrzymamy nie jeden, lecz pięć wiedźmińskich projektów. Sama trylogia ma ukazać się na przestrzeni sześciu lat - planuje firma.

Podczas aktualizacji strategii zapowiedziano także, że polska firma pracuje nad kontynuacją Cyberpunk 2077 (Orion), a także nad całkiem nową, trzecią licencją (Hadar).

Read this next