Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mapa GTA 6 może być ogromna. Gracze porównują świat z Los Santos

Zabawa w kartografów.

Z wielkiego przecieku GTA 6 da się wyciągnąć znacznie więcej niż wygląd głównych bohaterów i ciekawostki gameplayowe. Z najnowszych wyliczeń wynika, że mapa nadchodzącej gry Rockstara może być znacznie większa niż świat w GTA 5.

Wszystko dzięki wpisowi na Reddicie, w którym gracz naniósł lokacje z przecieków na mapę GTA 5. Było to możliwe dzięki wspólnej wiedzy społeczności - a także dzięki koordynatom, które wyświetlały się w materiałach, pozwalając nanieść je na odpowiedniki w Los Santos i Blaine County.

Niektóre ulice i punkty orientacyjne już wychodzą daleko poza mapę GTA 5, a nie znamy przecież granic świata Grand Theft Auto 6. Poza tym nawet w zachodniej części widzimy skrzyżowania, które przypominają raczej obszar zabudowany. Oznaczałoby to, że „miejska” część gry jest kilkukrotnie większa niż Los Santos.

Niektórym graczom nie podoba się wizja ogromnej mapy. W komentarzach zaznaczają, że „większe nie znaczy lepsze”, a kilkunastominutowe jeżdżenie z misji na misję nie brzmi jak dobra zabawa. Inni zauważają, że gra może zaoferować wygodne i szybkie systemy transportu, co rozwiązałoby problem. Poza tym, raczej za wcześnie na takie osądy.

Materiały, na podstawie których powstał projekt, pochodzą z wczesnej wersji gry, więc lokacje nie są oczywiście skończone. Z drugiej jednak strony, ich rozkład może być bardzo zbliżony do ostatecznego, bo przemieszczanie wielkich połaci terenu w inne miejsca raczej nie należy do najłatwiejszych.

To nie pierwszy rzut oka na „mapę GTA 6”. Ten sam gracz przygotował wcześniej uproszczony kształt świata gry.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Grand Theft Auto 6

PS5, Xbox Series X/S

Grand Theft Auto V

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze