Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mapa GTA 6 może być ogromna. Gracze porównują świat z Los Santos

Zabawa w kartografów.

Z wielkiego przecieku GTA 6 da się wyciągnąć znacznie więcej niż wygląd głównych bohaterów i ciekawostki gameplayowe. Z najnowszych wyliczeń wynika, że mapa nadchodzącej gry Rockstara może być znacznie większa niż świat w GTA 5.

Wszystko dzięki wpisowi na Reddicie, w którym gracz naniósł lokacje z przecieków na mapę GTA 5. Było to możliwe dzięki wspólnej wiedzy społeczności - a także dzięki koordynatom, które wyświetlały się w materiałach, pozwalając nanieść je na odpowiedniki w Los Santos i Blaine County.

Niektóre ulice i punkty orientacyjne już wychodzą daleko poza mapę GTA 5, a nie znamy przecież granic świata Grand Theft Auto 6. Poza tym nawet w zachodniej części widzimy skrzyżowania, które przypominają raczej obszar zabudowany. Oznaczałoby to, że „miejska” część gry jest kilkukrotnie większa niż Los Santos.

Niektórym graczom nie podoba się wizja ogromnej mapy. W komentarzach zaznaczają, że „większe nie znaczy lepsze”, a kilkunastominutowe jeżdżenie z misji na misję nie brzmi jak dobra zabawa. Inni zauważają, że gra może zaoferować wygodne i szybkie systemy transportu, co rozwiązałoby problem. Poza tym, raczej za wcześnie na takie osądy.

Materiały, na podstawie których powstał projekt, pochodzą z wczesnej wersji gry, więc lokacje nie są oczywiście skończone. Z drugiej jednak strony, ich rozkład może być bardzo zbliżony do ostatecznego, bo przemieszczanie wielkich połaci terenu w inne miejsca raczej nie należy do najłatwiejszych.

To nie pierwszy rzut oka na „mapę GTA 6”. Ten sam gracz przygotował wcześniej uproszczony kształt świata gry.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze