Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lost Odyssey z 2008 roku dostępne za darmo na X360 i Xbox One

W kompatybilności wstecznej.

Lost Odyssey z 2008 roku, japońska gra RPG od studia Mistwalker, jest w tym miesiącu dostępna za darmo dla posiadaczy konsol X360 oraz Xbox One.

Produkcja działa natywnie na tej pierwszej konsoli, a na nowszym sprzęcie uruchamiana jest dzięki możliwościom kompatybilności wstecznej. Poprzednio do zabawy w ten sposób wymagana była płyta, teraz wystarczy już kopia cyfrowa, pobierana przez sieć.

Lost Odyssey

„Ta epicka produkcja RPG jest dla was, w ramach podziękowań za bycie fanami Xbox” - zapewnia Larry Hryb z Microsoftu. Oferta obowiązuje do 31 grudnia.

Darmowe Lost Odyssey na Xboksy to także uczczenie publikacji 300. pozycji dostępnej w kompatybilności wstecznej. Wynik osiągnięto niedawno, po przygotowaniu w tej usłudze wsparcia dla trzech odsłon serii BioShock.

Co interesujące, Phil Spencer - szef działu Xbox - poinformował na Twitterze, że „niemal połowa” posiadaczy Xbox One korzysta z tej opcji uruchamiania starszych gier na sprzęcie obecnej generacji od Microsoftu.

Lost Odyssey to produkcja zaprojektowana przez Hironobu Sakaguchiego, twórcę Final Fantasy. Głównym bohaterem jest cierpiący na amnezję Kaim, przedstawiciel grupy „nieśmiertelnych”. Nie brakuje cech charakterystycznych gatunku: eksploracji mapy świata, losowych potyczek czy turowej walki.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze