Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CI Games wypowiedziało umowę studiu pracującemu nad Lords of the Fallen 2

Grę ukończy wewnętrzny zespół firmy.

W rozesłanym do mediów komunikacie przedstawiciele CI Games poinformowali o wypowiedzeniu zawartej w czerwcu ubiegłego roku umowy z Defiant Studios, które miało zająć się przygotowaniem Lords of the Fallen 2.

Powodem jest „nienależyte wykonanie” etapu zwanego Vertical Slice, a więc związanego z zaprezentowaniem dotychczasowych postępów prac. Polska firma nie jest zadowolona z jakości, choć nowojorski zespół był trzykrotnie wzywany do wprowadzenia poprawek.

CI Games jednocześnie zaznacza, że nie porzuca Lords of the Fallen 2. Spółka zamierza ukończyć projekt we własnym studiu, a takze korzystając z pomocy od bliżej nieokreślonych „zewnętrznych podwykonawców”.

Lords of the Fallen osadzono w świecie fantasy

Decyzja rodzimego wydawcy oznacza jednak, że produkcja nie pojawi się zbyt szybko. Nie jest to jasne, ale wzmianka o niezadowalającej jakości sugeruje, że prace nad tytułem rozpoczną się od nowa.

Defiant Studios założyli w 2016 roku Roland Lesterlin i Dvaid Grijns, którzy odeszli z Avalanche Studios, gdzie zajmowali się między innymi Just Cause 3. Zawierając umowę, CI Games twierdziło, że chce współpracować z „silnymi zewnętrznymi zespołami deweloperskimi”.

Pierwsze Lords of the Fallen ukazało się w 2014 roku. Produkcja to gra akcji z elementami RPG, oferująca system walki mocno inspirowany między innymi cyklem Dark Souls. Tytuł stworzyło niemieckie Deck13.

Źródło: Stooq

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze