Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

List otwarty producenta The War Z

Z przeprosinami dla graczy.

Na głowę Siergieja Titowa spadło ostatnio sporo gromów. Najpierw fani zarzucili mu rozprowadzanie fałszywych informacji, a następnie The War Z zostało usunięte z oferty Steam. Reakcja producenta na wydarzenia nie należała do najbardziej dyplomatycznych, co przyznaje sam zainteresowany w liście otwartym, skierowanym do graczy.

„Nie udało nam się efektywnie porozumieć z fanami. Łatwo przyszło nazwanie niezadowolonych graczy »haterami«, ale szczerze mówiąc to była moja wina. Zaślepił mnie początkowy sukces The War Z. Arogancja sprawiła, że postanowiłem pominąć krytykę i negatywne opinie. Powinienem wcześniej zwrócić uwagę na głosy niezadowolenia, lecz wolałem skupić się na przyszłości i dalszych planach” - pisze Titow. „Jest mi naprawdę przykro i przepraszam członków naszej społeczności, jak i wszystkich entuzjastów PC w ogóle.”

Udany połów

W dwa miesiące w The War Z zagrało ponad 700 tys. osób. Titow przyznaje jednak, że w społeczności graczy potrzebne są zmiany, dzięki którym nie dojdzie do podobnych problemów z komunikacją. „Twórcy gry niedostatecznie często wypowiadali się na forum, nie informowali o planowanych opcjach, które zostaną wprowadzone do gry” - producent nawiązał do jednego z zarzutów. W opisie gry na Steamie znalazły się informacje o elementach, które nie były dostępne po zakupie gry. Doprowadziło to do całkowitego usunięcia produkcji z oferty Steam.

Autor listu obiecuje, że Hammerpoint Interactive nie będzie już tylko bazował na wydawcy - OP Productions - i zaangażuje się w codzienne kontakty z fanami na forum dyskusyjnym.

„Cały zespół pracuje po nocach, naprawia znalezione błędy i wprowadza dodatkowe funkcje” - obiecuje producent. „Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się odbudować zaufanie graczy” - kończy Titow.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze