Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Urząd patentowy zawiesił wniosek o rejestrację nazwy The War Z

Gra prawdopodobnie zmieni tytuł.

Nie kończą się problemy Hammerpoint Interactive. Po usunięciu The War Z z oferty Steam, firma stoi przed kolejną przeszkodą - amerykański urząd patentowy odrzucił wniosek o zarejestrowanie tytułu gry.

Według wpisu na stronie internetowej United States Patent and Trademark Office, nazwa "The War Z" brzmi podobnie do tytułu filmu "World War Z". Twórcy produkcji filmowej złożyli wniosek o rejestrację przed producentami gry, więc to ich podanie zostało rozpatrzone pozytywnie.

Wcześniej zarzucano twórcom, że ich gra to klon moda Day Z

Z dokumentów wynika, że korespondencja o statusie wniosku została wysłana już 15 listopada tego roku. Hammerpoint zdecydowało się opublikować grę na Steamie kilka dni temu. Podanie o rejestrację zostało zawieszone, więc twórcy prawdopodobnie będą zmuszeni zmienić tytuł, przynajmniej na terenie Stanów Zjednoczonych.

W środę pisaliśmy o problemach z premierą The War Z na Steamie. Twórców oskarżono o podawanie fałszywych informacji. Ostatecznie gra została usunięta z oferty, a Valve zwraca pieniędze niezadowolonym graczom.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze