Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Liczba subskrypcji World of Warcraft najniżej od grudnia 2005 roku

Sprzedano 30 mln Diablo 3.

Firma Activision podała wyniki finansowe za ostatni kwartał fiskalny. Poinformowano między innymi, że liczba subskrypcji World of Warcraft wynosi już „tylko” 5,6 mln.

World of Warcraft

Tak niski poziom zanotowano ostatnio w grudniu 2005 roku, na długo przed premierą pierwszego rozszerzenia - Burning Crusade.

Jeszcze w marcu 2015 r. abonament opłacało 7,1 mln osób - w trzy miesiące zrezygnowało więc 1,5 mln graczy.

Activision zapewnia tymczasem, że zainteresowanie mogą rozbudzić nadchodzący film i kolejny dodatek, który poznamy na targach Gamescom w czwartek. Jeszcze nigdy tak wielu deweloperów nie pracowało nad World of Warcraft - zapewnia firma (dzięki, MMO-Champion).

Z innych wieści: liczba graczy Hearthstone, Heroes of the Storm i Destiny przekroczyła 70 milionów, a na całym świecie sprzedano już ponad 30 mln Diablo 3, w nieco ponad trzy lata.

Nie jest obecne jasne, czy ta ostatnia liczba obejmuje tylko „podstawkę” na PC i konsolach, czy także wydany w marcu 2014 roku dodatek Reaper of Souls.

Ogólnie wyniki finansowe Activison w okresie od początku kwietnia do końca czerwca były lepsze od spodziewanych. Przychody wyniosły 1,04 mld dol., w porównaniu z 970 mln w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Zobacz na YouTube

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Read this next