Skip to main content

Nintendo Direct - wszystkie zapowiedzi i trailery

Zelda, Metroid Prime 4, a nawet Stray.

Nintendo Switch jest na rynku już od siedmiu lat, lecz konsola nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Podczas transmisji Direct japońska korporacja zapowiedziała kolejną porcję intrygujących produkcji, na obecny i na przyszły rok. Jest nawet coś, co przypomina Silksong.

Zaczynamy jednak od Mario & Luigi Brothership. Seria łącząca platformówkę oraz elementy RPG wraca po dłuższej przerwie, z rysunkową oprawą graficzną. Premiera 7 listopada

Zobacz na YouTube

Nintendo World Championships: NES Edition to zestaw mini-gier, w których wykonujemy wyzwania dla speedrunnerów, a więc związane z przechodzeniem dostępnych treści na czas. Premiera 18 lipca.

Zobacz na YouTube

Fairy Tale 2 to gra RPG z naciskiem na akcję, bazująca na popularnym anime - a także sequel produkcji z 2020 roku. Ponownie wcielamy się w Natsu i Lucy, a głównym przeciwnikiem jest Zeref, zły władza imperium Alvarez. Premiera zimą.

Zobacz na YouTube

Fantasian Neo Dimension to gra od zasłużonych twórców Final Fantasy, dostępna uprzednio tylko w usłudze Apple Arcade. Cechy wyróżniające to między innymi walka z logicznym zacięciem i „zaginaniem” umiejętności. Premiera zimą.

Zobacz na YouTube

Nintendo Switch Sports wprowadza koszykówkę w ramach darmowej aktualizacji, z meczami „dwóch na dwóch” i różnymi wyzwaniami. Premiera latem.

Zobacz na YouTube

MIO: Memories in Orbit to wspomniana produkcja przypominająca nieco Silksong. Akcję oglądamy z boku, otrzymując grę z gatunku metroidvania. Tytułowy Mio to android zbudowany z kabli, eksplorujący wielki statek kosmiczny. Premiera w 2025 roku.

Zobacz na YouTube

Disney Illusion Island dostało dzisiaj aktualizację pod tytułem Mystery in Monoth, z naciskiem na detektywistyczne motywy. Samotnie lub razem ze znajomymi zbieramy wskazówki i rozwiązujemy tajemnice.

Zobacz na YouTube

Hello Kity Island Adventure to przygody słynnej zabawki w otwartym świecie. Nie trzeba zapewne dodawać, że jest bardzo różowo. Premiera w 2025 roku.

Zobacz na YouTube

Looney Tunes: Wacky World of Sports to zręcznościowe dyscypliny sportowe z udziałem bohaterów słynnych kreskówek. Premiera jesienią.

Zobacz na YouTube

Aktualizację dostało także Amogus Among Us. Premiera łatki jeszcze dzisiaj, z nowymi rolami dla członków załogi.

Zobacz na YouTube

Dość nietypowa Farmagia pozwoli wyhodować potwory w gospodarstwie rolnym, by z ich pomocą poradzić sobie ze złą wiedźmą. Stwory można nawet łączyć w potężniejszej wersje. Premiera 1 listopada.

Zobacz na YouTube

Czas na grę wydaną jeszcze na Wii, a więc Donkey Kong Country Returns HD. Nie zabraknie poziomów z Nintendo 3DS oraz mnóstwa bananów do zebrania. Premiera 16 stycznia przyszłego roku.

Zobacz na YouTube

Zasłużona seria Dragon Quest doczeka się remake’ów trzech pierwszych odsłon, pod tytułami Dragon Quest HD-2D Remake. Chronologia jest nieco nietypowa, ponieważ pierwsza ukaże się „trójka”, już 14 listopada. Na dwie pozostałe pozycje trzeba poczekać do przyszłego roku.

Zobacz na YouTube

Grafika w Funko Fusion wygląda raczej fatalnie, ale kto by się przejmował, skoro można wcielić się w ulubione figurki i siać zniszczenie na przygotowanych etapach. Premiera 13 września.

Zobacz na YouTube

Luigi's Mansion 2 HD otrzymało krótki trailer, bo nie było zbyt wiele do ujawnienia. Premiera 27 czerwca, jak wiemy już z wcześniejszych zapowiedzi.

Zobacz na YouTube

Następnie angielska wersja darmowego The New Denpa Men. Nie mamy większego pojęcia, czym jest ten tytuł, lecz mowa o kooperacji dla czterech graczy oraz elementach RPG z turową walką.

Zobacz na YouTube

Nagła zmiana muzyki oznaczała, że mamy do czynienia z Metal Slug Attack Reloaded, czyli grą akcji w konwencji tower defense. Premiera dzisiaj.

Zobacz na YouTube

Przechodzimy do strefy mroku, ponieważ Darkest Dungeon 2 ukaże się na konsole Switch już 15 lipca obecnego roku.

Zobacz na YouTube

Usługa Nintendo Switch Online + Expansion Pack została rozszerzona o The Legend of Zelda: A Link To The Past Four Swords oraz Metroid: Zero Mission. Jest też nowy zestaw Nintendo 64 Mature Collection, obejmujący Turok: Dinosaur Hunter i Perfect Dark.

Zobacz na YouTube

Kolejną nowością jest Phantom Brave: The Lost Hero, w którym walczymy i rozwiązujemy zagadki za pomocą fantomów. Premiera w przyszłym roku.

Zobacz na YouTube

Produkcja pod krótkim tytułem Marvel vs. Capcom: Fighting Collection Arcade Classics to zestaw bijatyk z przeszłości, z funkcjami sieciowymi włącznie. Premiera jeszcze w tym roku.

Zobacz na YouTube

Mario powrócił na pokaz za sprawą Super Mario Party Jamboree. Mowa o nowym pakiecie mini-gier oraz plansz do wspólnej zabawy ze znajomymi. Premiera 17 października.

Zobacz na YouTube

Czas na coś „mocniejszego”, a więc całkiem nową odsłonę The Legend of Zelda. W Echoes of Wisdom wcielimy się w samą Zeldę, rozwiązującą problemy za pomocą klonowania zgromadzonych obiektów. Premiera 26 września, razem z nową wersją kolorystyczną Nintendo Switch Lite.

Zobacz na YouTube

Mini-sekcję zewnętrznych wydawców otwiera Ubisoft, za pośrednictwem Just Dance 2025 Edition. Kolejna porcja tańczenia ukaże się w październiku.

Zobacz na YouTube

Jest też Sony, reprezentowane przez LEGO Horizon Adventures, znane już z imprezy Summer Game Fest 2024. Premiera zimą.

Zobacz na YouTube

Przygody kotka w cyberpunkowym świecie w Stray znamy już z innych platform, a teraz pora na Switch. Premiera zimą obecnego roku.

Zobacz na YouTube

Tales of the Shire: A Lord of the Rings Game zapowiedziano w kwietniu, a teraz otrzymujemy rzut oka na wersję przeznaczoną na sprzęt japońskiej firmy. Sielankowe życie hobbitów debiutuje zimą.

Zobacz na YouTube

Ace Attorney Investigations Collection to zestaw dwóch spin-offów ze słynnej serii, w tym jedna pozycja, która była wcześniej dostępna wyłącznie w Japonii (Ace Attorney Investigations 2). Premiera 6 września.

Zobacz na YouTube

Z sali sądowej przeskakujemy do obrony szkoły, ponieważ w The Hundred Line Last Defense Academy musimy odpierać ataki potworów na placówkę edukacyjną przez dokładnie sto dni.

Zobacz na YouTube

Romacing SaGa 2: Revenge of the Seven to trójwymiarowy remake „dwójki”, znanej głównie za sprawą nieliniowej fabuły i akcji na przekroju pokoleń. Celem jest pokonanie Siedmiu Herosów, którzy przeszli na ciemną stronę Mocy.

Zobacz na YouTube

Na koniec coś, czego nikt się zapewne nie spodziewał, a więc Metroid Prime 4: Beyond. Gra nadal istnieje i ma się dobrze, choć premiera dopiero w 2025 roku.

Zobacz na YouTube

Zobacz także