Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Saga Skywalkerów – klocki, monety: do czego służą

Na co wydać walutę zdobywaną w grze.

W LEGO Star Wars Saga Skywalkerów za niemal każdą wykonywaną czynność będziesz zdobywał klocki, które odgrywają w grze rolę monet. Do czego one służą i czy warto zaprzątać sobie nimi głowę? To wyjaśniamy na niniejszej stronie.

Podczas eksploracji jak i niszczenia dowolnych obiektów – pudeł, ławek, latarni i wszystkiego, co zbudowane jest z klocków – będziesz zbierał monety (1). Te różnią się kolorami i w różnym stopniu będą zasilać twój zasób monet (2) widoczny u góry ekranu. Dzielą się na cztery grupy:

  • Klocki srebrne –10 monet
  • Klocki złote – 100 monet
  • Klocki niebieskie – 1,000 monet
  • Klocki fioletowe – 10,000 monet

Za zbierane klocki-monety możesz kupować różne rzeczy. W tym celu otwórz holoprojektor i sprawdź poszczególne zakładki. W postacie (3) i statki (4) kupisz odpowiednio nowe postacie i statki do wykorzystania w rozgrywce dowolnej. W karcie ulepszenia (5) znajdziesz wzmocnienie umiejętności dla swoich postaci.

Karta misje (6) jest potencjalnie najciekawsza, gdyż możesz odblokować tam cenne wskazówki związane z misjami pobocznymi czy łamigłówkami. Każdorazowo kosztuje to sporo, bo 30,000 monet, ale dzięki temu na mapie pojawi się miejsce rozpoczęcia misji pobocznej czy lokacja klocków kyber, które możesz zebrać (wraz z poradą, jak to uczynić).

Jak nietrudno się domyślić, zbieranie klocków – czy też monet – jest szalenie ważne. Nawet jeśli nie planujesz zakupu wszystkich postaci, przydadzą ci się one do rozwoju aktualnie posiadanych jak i odblokowywania wskazówek.

Następnie: LEGO Saga Skywalkerów - śmierć: konsekwencje

Spis treści: LEGO Gwiezdne Wojny Saga Skywalkerów - Poradnik, Solucja

Poprzednio: LEGO Saga Skywalkerów - leczenie, odzyskiwanie zdrowia

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Lego Star Wars: The Skywalker Saga

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze