Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kultowa strategia wraca po 20 latach. Homeworld 3 ma konkretną datę premiery

Oby ostateczną.

Homeworld 3 otrzymało kolejną, po niezliczonej serii opóźnień, datę premiery. Nowa odsłona strategicznego cyklu trafi na rynek 20 lat po swoim numerowym poprzedniku - Homeworld 2. Nowy termin debiutu wyznaczono na 8 marca przyszłego roku.

Informacje przedstawiono podczas wczorajszej imprezy PC Gaming Show, poświęconej - zgodnie z nazwą - grom zmierzającym na komputery. Podobnie bowiem jak poprzednie odsłony cyklu, Homeworld 3 ukaże się wyłącznie na tej platformie, omijając konsole. Wydawca Gearbox przygotował też specjalny trailer, w którym pokazano nieco kulisów z prac nad tytułem.

Wypada zaznaczyć, że i tym razem nie obeszło się bez opóźnienia. Jeszcze kilka miesięcy temu deweloperzy ze studia Blackbird Interactive zapewniali, że gra ukaże się w lutym. Pozostaje trzymać kciuki, że dodatkowy miesiąc pomoże w wydaniu gry w jak najbardziej dopracowanym stanie.

Przedstawiamy Homeworld 3, najnowszą odsłonę serii pięknych i unikatowych strategii czasu rzeczywistego w klimacie sci-fi, które kilkukrotnie uhonorowano tytułem gry roku” - głosi opis na Steamie. „Obejmij dowodzenie nad flotą, kieruj nią podczas starć w przepięknej, w pełni trójwymiarowej przestrzeni kosmicznej i poznaj nagradzaną, niewiarygodnie rozbudowaną historię”.

Tytuł można już zamawiać w przedsprzedaży. Standardowe wydanie wyceniono na 249,00 złotych. Jest też edycja Fleet Command Edition, w zestaw której wchodzi season pass oraz zawartość premium, w postaci oficjalnej ścieżki dźwiękową czy dostępu do gry 72 godziny przed oficjalną premierą.

Homeworld 3 ma długą historię. Prace rozpoczęto już w 2017 roku, a dwa lata później - pomimo pełnego finansowania - uruchomiono także zbiórkę pieniędzy w serwisie Fig, bijąc rekord pieniędzy pozyskanych na tej platformie.

W lutym 2021 roku Gearbox zostało przejęte przez Embracer Group, w wyniku czego kampanię na Fig anulowano zanim jeszcze inwestorzy musieli przelać pieniądze. Niedługo później usłyszeliśmy o pierwszym opóźnieniu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Homeworld 3

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze