Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Homeworld 3 ujawniony - uznana seria kosmicznych strategii powraca

Gra zmierza na PC.

Gearbox Software oficjalnie zapowiedziało Homeworld 3, czyli pierwszą od lat pełnoprawną kontynuację uznanej serii kosmicznych strategii czasu rzeczywistego. Premiera pod koniec 2022 roku na PC.

Przygotowanie projektu zlecono deweloperom ze studia Blackbird Interactive. Zespół jest zaznajomiony z marką, ponieważ był odpowiedzialny za Homeworld: Deserts of Kharak - wydany trzy lata temu prequel całego cyklu.

Szczegółów o grze nie ujawniono wiele. Wiadomo jednak, że nie zabraknie klasycznej dla gatunku strategii czasu rzeczywistego rozgrywki, trójwymiarowych potyczek, multiplayera, wielu współczesnych funkcji kontynuacji wątków z drugiej odsłony.

Co ciekawe, w serwisie Fig uruchomiono internetową zbiórkę funduszy na realizację projektu, ale minimalnym celem był jeden dolar. Twórcy tłumaczą, że akcją chcą nawiązać kontakt z fanami, by gracze mieli aktywny udział w procesie powstawania tytułu.

Pojawią się bitwy kosmiczne

Prace rozpoczęły się dopiero kilka miesięcy temu i gra znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju - w tak zwanej fazie pre-produkcji. To oznacza, że miłośnicy cyklu mogą mieć wpływ na wiele elementów Homeworld 3.

Warto zaznaczyć, że Blackbird Interactive założył Rob Cunningham, czyli dyrektor artystyczny dwóch pierwszych części serii. Ponadto ścieżkę dźwiękową skomponuje Paul Ruskay, autor muzyki do wcześniejszych odsłon.

Jednocześnie ogłoszono mobilną grę spod szyldu Homeworld. Wczesny dostęp do tytułu zmierzającego na smartfony i tablety uzyskają osoby, które wesprą zbiórkę kwotą co najmniej 50 dolarów.

Źródło: Fig

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze