Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kontrowersyjne The War Z ukaże się na Steamie po raz trzeci

Jako Infestation: The New Z.

Już 23 listopada tego roku na Steamie ukaże się sieciowa strzelanka Infestation: The New Z. Zadaniem graczy będzie przetrwanie w świecie opanowanym przez zombie.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że to już trzecia premiera tej produkcji. Tytuł zaczynał jeszcze w 2013 roku, jako The War Z. Amerykański urząd patentowy odrzucił jednak wniosek o zarejestrowanie nazwy, która brzmiała podobnie do filmu „World War Z”.

Screeny ładne, ale czy wiarygodne?

Co więcej, grze zarzucono kopiowanie pomysłów w moda do Arma 2 - Day Z. Strona twórców padła ofiarą ataku hakerów, po premierze tytułowi zarzucono wprowadzanie graczy w błąd, a Valve ostatecznie zdecydowało się usunąć projekt z oferty na Steamie.

Twórcy gry ogłosili wtedy, że zmieniają nazwę produkcji na Infestation: Survivor Stories. Projekt ukazał się ponownie, zbierając nie najlepsze opinie i generując kolejne kontrowersje.

Odpowiedzialne za prace studio Free Reign Entertainment udało się wkrótce inną drogą, publikując bardzo podobne w założeniach Romero's Aftermath.

Infestation: Survivor Stories odnalazło się teraz właśnie w rękach Fredaikis AB. Deweloperzy zapewniają, że darmowe Infestation: The New Z zostało „oficjalnie przeprojektowane”. Pomysł jest podobny: sieciowe zmagania graczy w stylu DayZ, w otwartym świecie pełnym zombie.

Nie może też zabraknąć jakże popularnego trybu Battle Royale, gdzie postacie rywalizują na coraz mniejszym polu walki. Do tego pojazdy, skrzynki ze skórkami i system rzemiosła.

Być może tym razem uda się zainteresować graczy na dłużej. Niewątpliwym plusem zmiany nazwy i publikacji „przeprojektowanego” tytułu jest - po raz kolejny - zresetowanie negatywnych recenzji na Steamie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły