Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kongresmen w USA złożył przysięgę na komiks o Supermanie

Inny polityk krzyczał Leeroy Jenkins.

Kiedyś politycy kojarzyli się głównie ze smutnymi facetami w garniturach, jednak czasy się zmieniają i na arenę wkracza nowe pokolenie ludzi wychowanych na grach i komiksach. Ostatni tydzień w amerykańskim Kongresie doskonale to obrazuje.

Zacznijmy od nowowybranego kongresmena z Kalifornii, który postanowił złożyć nietypową przysięgę. Robert Garcia - były burmistrz Long Beach - doszedł do wniosku, że złożenie przysięgi na konstytucję USA to za mało, więc postanowił do kompletu dołączyć fotografię rodziców, certyfikat nadania obywatelstwa oraz pierwsze wydanie komiksu o przygodach Supermana (wypożyczone z Biblioteki Kongresu).

Polityk ewidentnie wybrał przedmioty, które mają dla niego ogromną wartość sentymentalną. Choć nie zdradził publicznie, co kierowało wyborem pierwszego wydania Supermana, to na swoim profilu na Twitterze napisał o sobie, że jest wielkim fanem komiksów, a sporo wcześniejszych wpisów polityka tylko to potwierdza. Podczas kampanii posługiwał się nawet logiem nawiązującym do Supermana.

To jednak nie koniec ciekawostek z amerykańskiego Kongresu. Podczas wtorkowego posiedzenia kongresmen Jared Huffman postanowił zawalczyć z nudą i wykrzyczał nazwisko innego polityka - Hakeema Jeffriesa w stylu „Leeroya Jenkinsa”, czyli popularnego przed laty memu związanego ze społecznością World of Warcraft. Huffman zrobił to, ponieważ się nudził i „chciał sprawić, by choć jedna rzecz podczas posiedzenia była warta zapamiętania”.

Przypominamy, że „Leeroy Jenkins” był okrzykiem bojowym jednego z graczy World of Warcraft, który ignorując rozkazy swojej drużyny, ruszył samodzielnie na wrogów i zniszczył mozolnie konstruowany plan oraz wywołał ogromny chaos i panikę wśród zespołu. Nagranie w 2005 roku stało się hitem internetu, a Leeroy Jenkins - ikoną spontaniczności i nieprzemyślanych decyzji. Teraz okazuje się, że ta słynna scena dotarła do Kongresu USA.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

World of Warcraft

PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze