Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kojima pokazał kilka symboli. Nadchodzi Death Stranding 2?

Zapewne na Game Awards.

Hideo Kojima opublikował na Twitterze obrazek z trzema symbolami. Brzmi tajemniczo, co zapewne nie będzie wielką niespodzianką w przypadku słynnego japońskiego producenta. Gracze uważają, że oglądamy treści związane z Death Stranding 2.

„Początek nowej podróży” - napisał deweloper, dodając do tego trzy logotypy na czarnym tle. Ten w środku do złudzenia przypomina parasolkę, jaką w pierwszej części przygód Normana Reedusa przenosiła niekiedy postać Fragile.

A może to most zwodzony? Kto wie. Po lewej widzimy symbol z literami APAC, co jest najwyraźniej skrótem dla Automatic Public Assistance Company. Po prawej jest za to coś, co przypomina ośmiornicę przebitą włóczniami.

Co interesujące, zabawną animacją odpowiedział sam Geoff Keighley. Kojima i popularny dziennikarz to przyjaciele już od wielu lat, a już w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna edycja imprezy The Game Awards, na której wiele może się zdarzyć. Można nawet wygrać Steam Deck.

O tym, że Death Stranding 2 powstaje, wiemy już od maja. Aktor Norman Reedus - wcielający się w głównego bohatera - powiedział wtedy o jedno zdanie za dużo w rozmowie z magazynem Leo Edit. „Ukończenie sesji nagraniowych zajęło dwa czy trzy lata. To sporo pracy. A potem gra się ukazała i zdobyła wszystkie te nagrody, była wielkim wydarzeniem, więc zaczęliśmy drugą część - wspominał.

Read this next